Przejdź do treści

Międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci „Under One Moon”

Dzieci przygotowują prace plastycznę w trakcie jednego z wydarzeń IAU100

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) prowadzi w ramach swojego projektu IAU100 inicjatywę Moon Landing 50, świętująca rocznicę załogowego lądowania na Księżycu. W jej ramach ogłoszono m.in. konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Under One Moon”. Dzieci z wszystkich krajów mogą nadsyłać prace plastyczne do 11 sierpnia.

Aby zachęcić dzieci do włączenia się w obchody 50. rocznicy historycznego dla ludzkości wydarzenia – lądowania astronautów Apollo 11 na powierzchni Księżyca – projekt Moon Landing 50 zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Udział mogą brać dzieci z wszystkich krajów świata. Zachęcamy polskie dzieci do wzięcia udziału!

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej (rysunku lub malunku) na papierze w formacie A4. Praca powinna dotyczyć tematu „Under One Moon” („Pod wspólnym Księżycem”).

W celu zgłoszenia pracy do konkursu, dorosły opiekun lub nauczyciel dziecka powinien wypełnić formularz konkursowy w terminie do 11 sierpnia 2019 roku, do godz.17.00 CEST.

Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe: 5–6 lat, 7–9 lat i 10–12 lat. W każdej z kategorii przewidziano po trzy nagrody w postaci zestawów „Telescope KIT” od National Astronomical Observatory of Japan (NAOJ) oraz Biura IAU ds. Popularyzacji Astronomii (IAU Office for Astronomy Outreach – IAU OAO), a także Księżyca i Ziemi z zestawu zabawek Celestial Buddies. Dodatkowo zwycięskie prace zostaną zaprezentowane online na stronach Moon Landing 50 oraz IAU100.

IAU100 to szereg projektów popularyzujących astronomię organizowanych na całym świecie z okazji 100-lecia Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU).

Więcej informacji:

 

Źródło: IAU100

 

Autor: Krzysztof Czart

 

Na ilustracji: Dzieci przygotowują prace plastyczną w trakcie jednego z wydarzeń IAU100 w Indiach. Źródło: IIT Indore Astronomy Club.

Reklama