Przejdź do treści

„Mój wymarzony kosmiczny dzień” – konkurs plastyczny dla dzieci

„Mój wymarzony kosmiczny dzień” – konkurs plastyczny dla dzieci

Fundacja Nauka. To Lubię z okazji Dnia Dziecka przygotowała,  w ramach projektu Akademia Cyfrowego Rodzica, konkurs plastyczny na dzieci do 10 lat zatytułowany „Mój wymarzony kosmiczny dzień”.  Dzieci powinny pokazać, jak wyobrażają sobie życie w kosmosie. Prace należy przesyłać do 21 czerwca 2021.

Lewitowanie kilka centymetrów nad ziemią za pomocą kosmicznych, odrzutowych butów, prywatny statek kosmiczny, który zawozi do marsjańskiej szkoły, pokój z widokiem na drogę mleczną, a po południu zabawa na karuzeli z saturnowego pierścienia. Brzmi nieprawdopodobnie? Dla dzieci granice wyobraźni nie istnieją, dlatego z okazji Dnia Dziecka Fundacja Nauka. To Lubię w ramach projektu Akademia Cyfrowego Rodzica przygotowała konkurs dla najmłodszych dzieci do 10 roku życia zatytułowany „Mój wymarzony kosmiczny dzień”.

Organizatorzy konkursu chcieliby, aby dzieci pokazały im, jak wyobrażają sobie życie w kosmosie, gdyby to było możliwie. Być może to będzie przedstawienie swojego marsjańskiego pokoju? A może jakiś super kosmiczny pojazd-wehikuł czasu lub planetarny łazik, z którym po szkole chłopcy grają w piłkę na marsjańskim boisku? Niech Wasze dzieciaki poniesie wyobraźnia!

Jak wziąć udział w konkursie?

 1. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę plastyczną na zadany temat: „Mój wymarzony kosmiczny dzień”.
 2. Pracę plastyczną można przygotować w dowolnej technice (farby, kredki, kolaż, plastelina, modelina, techniki łączone etc.).
 3. Prace należy sfotografować i przesłać pliki na adres: mailto:konkurs@naukatolubie.pl.
 4. Każdy rodzic/opiekun dziecka, które bierze udział w konkursie może przesłać maksymalnie 1 pracę uczestnika wraz ze zgodą na opublikowanie pracy na stronie www i fanpage Nauka. To Lubię oraz danymi kontaktowymi (Załącznik nr 1 Regulaminu Konkursu)
 5. Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów:
 • zgodność z tematem,
 • pomysłowość i wykonanie,
 • staranność, estetyczność,
 • oryginalność.
   

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu.

Nagrody

W tym konkursie plastycznym nie ma przegranych! Wszyscy otrzymają kosmiczne dyplomy z autografem Tomka Rożka, a autorów 3 najciekawszych prac Fundacja Nauka. To Lubię nagrodzi zestawami książek, mapami nieba, komiksami o słynnych naukowcach i zestawami do domowych eksperymentów.

Terminy

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 21 czerwca 2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 czerwca 2021 r.

Źródło: Akademia Cyfrowego Rodzica

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama