Przejdź do treści

"MUSICAL KOSMOS" na Międzynarodowy Dzień Kobiet

MUSICAL KOSMOS

8 marca 2019 r. na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku zostanie wystawiony "MUSICAL KOSMOS". To kolorowa opowieść o Wszechświecie, gwiazdach, planetach i księżycach skierowana dla wszystkich powyżej 4 roku życia.

MUSICAL KOSMOS jest to autorska produkcja Akademii Artystycznej z Gdańska. Znajdziemy w nim nieziemską baśń, która poprzez sztukę, śpiew, akrobacje, różne style tańca wyniesie w Kosmos zarówno małego, jak i dużego widza. To piękne ręcznie wykonane kostiumy, autorska scenografia, ręcznie malowane horyzonty, taniec, akrobacje i nieziemska muzyka, która wzrusza i dodaje energii.

MUSICAL KOSMOS to "Niepowtarzalna opowieść Wszechświata, zachwycających gwiazd, planet, księżyców, o jego sile niewyjaśnionej, doskonałej, która daje życie nieskończone. Nieziemska baśń obiektów astronomicznych, przedstawiona poprzez śpiew, akrobacje, różne techniki tańca, muzykę. Obywatelu planety Ziemia, mały i duży, zapraszamy w przestrzeń Kosmosu! Czy znajdziesz w nim siebie? Czy on znajdzie Ciebie?".

Musical przedstawia piękno, ale mówi również o problemach współczesnego świata. Całość odbywa się w kosmicznej scenerii. To opowieść o tym, jak bardzo w życiu potrzebna jest miłość, przyjaźń, radość oraz nadzieja. To niezapomniana przygoda dla dzieci i dla dorosłych.

Grania premierowe odbyły się 30 maja oraz 1 czerwca 2018 roku w Gdańsku w Teatrze Szekspirowskim. Teraz musical powraca, specjalnie na Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca. Przewidziano w tym dniu 4 grania,o godz. 10:00, 12:30, 17:00 i 19:00. Czas to ok. 90 minut.

Za Scenariusz i teksty utworów odpowiada Magdalena Gabriel, która zajęła się także reżyserią i choreografią musicalu. Ponadto zaprojektowała zachwycające stroje, które wraz Moniką Rudnicką i Krystianem Hintzke ręcznie wykonała z pracownią Akademii Artystycznej.

Scenografia to dzieło Krystiana Hintzke, którego pomysły zachwycają świeżością i brakiem granic. Kropką nad i są ręcznie namalowane horyzonty przez Monikę Rudnicką, której obrazy wielokrotnie zachwyciły widzów.

Za kosmiczną muzykę odpowiada Adam Pietrzak, który stworzył wspaniałe kompozycje, zachwycające widzów od pierwszej nuty.

Natomiast Karolina Adamiak – Pruś odpowiada za reżyserię wokalną i przygotowanie wokalne 30 artystów.

Opowieść ilustruje swoim tańcem Balet Akademii Artystycznej.

MUSICAL KOSMOS jest odpowiedni dla dzieci powyżej 4 roku życia, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Bilety: normalny 35 zł / ulgowy 25 zł
Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom, nauczycielom, emerytom, rencistom oraz osobom niepełnosprawnym.

Więcej informacji oraz zdjęcia: www.musicalkosmos.pl.

MUSICAL KOSMOS / Trailer / Akademia Artystyczna


Paweł Z. Grochowalski

Źródło: Akademia Artystyczna

 

Reklama