Przejdź do treści

„Na Marsie kamienie myślące” - nowe opowiadanie S-F już na portalu

Tekst pisany wiecznym piórem

Opowiadanie science-fiction pt. „Na Marsie kamienie myślące” nadesłane na konkurs literacki Uranii „Fantasia Copernicana” przez Stanisława Marka Halkiewicza jest już dostępne na portalu Uranii. Zapraszamy do poznania bliżej Autora, przeczytania nowego opowiadania i przysyłania własnych prac na nasz konkurs!

 

Stanisław Marek Halkiewicz gości na portalu Uranii po raz pierwszy. Oto, co sam pisze o sobie:

 

Gdybym miał wybrać jedną cechę, którą mogę najtrafniej się opisać, to jest to zdecydowanie wszechstronność. Moje zainteresowania rozciągają się na bardzo szerokim spektrum – od muzyki i literatury, po matematykę i inne nauki ścisłe. Ze sztuką jestem związany od najmłodszych lat. Już w zerówce kleciłem pierwsze wiersze, a w podstawówce zacząłem grać na trąbce i pisać aranże. Pisuję głównie sonety, ale mam też słabość do dramatów i krótkich opowiadań. W swojej twórczości inspiruję się m. in. Lemem, Głowackim i Petrarką, ale często czerpię też z Biblii i innych tekstów antycznych i średniowiecznych. 

Prywatnie – jestem studentem trzeciego roku analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i aspirującym badaczem w dziedzinie statystyki i matematyki. 

 

Stanisław Marek Halkiewicz

Autor opowiadania pt. „Na Marsie kamienie myślące”, Stanisław Marek Halkiewicz. Źródło fotografii: zbiory własne Autora.

 

Moje opowiadanie zdobyło I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Piskurz. Zdobyłem również wyróżnienia w XIV Ogólnopolskim Konkursie im. Feliksa Raka i w XX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. C. K. Norwida. Gra, do której pisałem fabułę i dialogi, zdobyła 3. miejsce w konkursie Grarantanna Game Jam organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Moje artykuły, wywiady i wiersze były publikowane na łamach regionalnych czasopism. Byłem również współzałożycielem inicjatywy kulturalnej Wierszoczwartki oraz członkiem zarządu stowarzyszenia kulturalnego Myk do Kultury. 

 

Zapraszamy do lektury opowiadania Na Marsie kamienie myślące”!

 

Ąutor zdjęcia ilustracyjnego: Aaron Burden@Unsplash 

Reklama