Przejdź do treści

Na własne oczy - nowa książka Branickiego w sklepie Uranii

Na własne oczy - Andrzej Branicki
W internetowym sklepie Uranii można już zamawiać najnowszą książkę Andrzeja Branickiego pt. "Na własne oczy", która opowiada o prowadzeniu własnych obserwacji nieba i Ziemi. Pozycja została wydana przez PWN, a patronem medialnym jest "Urania". Książkę polecają także PTA oraz PTMA.

Książka miała premierę 18 listopada 2013 r. Została wydana w formacie 16,5x24 cm i liczy 465 stron. Jej numer ISBN to 978-83-01-17463-7.

Wydawca na okładce książki w następujący sposób zachęca do jej przeczytania:
  • Czy można doświadczalnie stwierdzić, że Ziemia jest kulą?
  • Czy mapy Księżyca zmieniły się od czasów Jana Heweliusza?
  • Dlaczego gwiazdy migocą?
  • Skąd się biorą srebrzyste obłoki?
  • Jak obserwować Słońce?
  • Czy Księżyc w ogóle się obraca, skoro wciąż widzimy tę samą jego połowę?

Oto książka o przyrodzie w jej największej, astronomicznej skali. Niezwykle dużo jest w niej wskazówek umożliwiających podejmowanie samodzielnych poszukiwań odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące Ziemi i nieba. Wskazówki te to opisy możliwych do wykonania w warunkach domowych obserwacji, które prowadzą do niezwykle ważnych przyrodniczych wniosków i czynią z tej książki pozycję unikatową.


Zapraszamy do fascynującej podróży wokół Ziemi. Powtórz obserwacje, które doprowadziły Kopernika do jego odkrycia. Naucz się rozpoznawać planety na rozgwieżdżonym niebie i zaobserwuj ich ruch. Popatrz na świat od nowa, sceptycznie, niezupełnie dowierzając podręcznikowej wiedzy, tak jakbyś poznawał go po raz pierwszy. Zobacz kosmos na własne oczy.

Zachęcamy także do zainteresowania się także innymi książkami dostępnymi w sklepie Uranii, takimi jak "Poradnik miłośnika astronomii", "Atlas nieba 2000.0" czy "Atlas Księżyca". Z kolei nieco starsze wydawnictwa: "Opowiadania starego astronoma", "Astronomem być..." i "Sylwetki astronomów polskich XX w." są już praktycznie na wyczerpaniu, pozostały jedynie pojedyncze egzemplarze.

Więcej informacji: