Przejdź do treści

Nabór na studia Technologie Kosmiczne i Satelitarne w Trójmieście

img

Rozpoczął się nabór na studia II stopnia na międzyuczelniany kierunek Technologie Kosmiczne i Satelitarne. Jest to kierunek uruchomiony we współpracy trzech trójmiejskich Uczelni: Politechnika Gdańska (PG), Uniwersytet Morski w Gdyni (UMG) oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni (AMWG). 

Rekrutacja na PG odbywa się poprzez system eRekrutacja: https://rekrutacja.pg.edu.pl/ Nabór otwarty od 9 stycznia do 11 lutego 2019 r. Studia trwają 3 semestry i rozpoczynają się 21 lutego 2019 r.

TKiS z perspektywy studenta:
Technologie kosmiczne i satelitarne uświadamiają powiązania między poszczególnymi dziedzinami wiedzy. W przemyśle kosmicznym każdy znajdzie dla siebie zadanie. Na tym kierunku nie da się nie nauczyć nowych i interesujących dla siebie rzeczy. Dla mnie jako inżyniera informatyka interesujące były zagadnienia związane z elektroniką, budową i działaniem anten, obsługa BIG DATA oraz nawigacją satelitarną. Polecam Koło Naukowe SMS, które działa blisko kierunku TKiS. Jeśli się jeszcze wahasz, oni na pewno pomogą podjąć Ci decyzję zgodną z twoimi ambicjami. Dzięki nim spróbowałem swoich sił w Galileo App Competition oraz podjąłem próbę współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną we Włoszech w ramach stażu Young Graduate Trainee – mówi Konrad Ossowski, student kierunku TKiS, członek KN SMS.


Spotkanie informacyjne
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące trzeciej edycji międzyuczelnianego kierunku studiów Technologie Kosmiczne i Satelitarne.
Dzień: środa 30 stycznia 2019 r.
Początek spotkania: godz. 12:15
Miejsce: NE Audytorium 2 (nowy budynek Wydziału ETI PG)

Więcej informacji dotyczących tego kierunku znajduje się na stronie Politechniki Gdańskiej