Naukowe wakacje „na Marsie”

Wakacyjna misja marsjańska

Analog Astronaut Training Center umieściło na swoim profilu na facebooku zaproszenie dla wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w symulacji misji kosmicznych w okresie wakacyjnym.

Analog Astronaut Training Center wystosowało zaproszenie dla wszystkich osób, które są zainteresowane wzięciem udziału w symulacji misji kosmicznych w okresie wakacyjnym. Udział w misji jest bezpłatny, dzięki dofinansowaniu jakie zdobyli z grantu od Unii Europejskiej oraz medycyny ekstremalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego: BRIGHT 1 lub BRIGHT 2.

Kto może wziąć udział w misji?

Osoby, które pracują zdalnie, ale wciąż dysponują wolnym czasem. Do tego pragną zrobić coś nieprzeciętnego. Chcą się uczyć czegoś nowego. A ze zdobytych doświadczeń napiszą książkę lub rozpoczną własny unikalny projekt.

Badawcza misja symulacyjna to 6 tygodni izolacji w okresie wakacyjnym. To czteroosobowe załogi w wieku pomiędzy 20 a 30 lat (najbardziej optymalny wiek dla uczestników zdaniem organizatorów). To także pomoc w rozwijaniu medycyny kosmicznej w ramach realizowanej w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego pracy doktorskiej.  Dla zainteresowanych istnieje możliwość kontynuacji zdalnej własnej pracy.

Organizatorzy oferują:

1. Stypendium w niewielkiej wysokości. Misja przeznaczona jest dla osób, które chcą się uczyć, a nie zarabiać.
  2. Darmowe szkolenie z zakresu analogowych misji kosmicznych
  3. Darmowy pobyt w habitacie
  4. Pełne umundurowanie z naszywkami misji
  5. Darmowe opracowanie indywidualnej diety na czas trwania misji
  6. Darmowy dostęp do nowoczesnych technik neuronauki
  7. Darmowy telemedyczny monitoring zdrowia
  8. Darmowe wsparcie Centrum Kontroli Misji
  9. Unikalnej na skalę świata przygodę

Organizatorzy twierdzą, że jeśli chodzi o sprzęt, wyprzedzają nawet NASA. […] pracujemy z najnowszymi technologiami, najlepszymi sprzętami i oczywiście najlepszymi ekspertami w swojej dziedzinie” – można przeczytać na profilu misji.

Osoby, które poważnie są zainteresowane udziałem w misji lub chciałyby otrzymać więcej informacji o niej, są proszone o bezpośredni kontakt na adres: agata@astronaut.center

Analog Astronaut Training Center prowadzone jest przez dr Agatę Kołodziejczyk (Director of Scientific Projects) oraz Matta Harasymczuka (Chief Aerospace Engineer).

Paweł Z. Grochowalski

Źródło: Analog Astronaut Training Center