Przejdź do treści

Nowa cena prenumeraty Uranii od 1 stycznia 2022 r.

Prenumerata Uranii 2022

O 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowa cena prenumeraty Uranii (96 zł). Podwyżka jest spowodowana coraz wyższą inflacją w Polsce, kosmicznie rosnącymi cenami papieru (i tym samym druku), podwyżką opłat pocztowych.

Osoby, które mają trwające aktualnie prenumeraty Uranii - wykupiły/przedłużyły je przed 1.01.2022 r. - nie muszą nic dopłacać.

Drodzy Czytelnicy! Niestety związany z pandemią kryzys, a przede wszystkim skutki inflacji, nie ominęły „Uranii”. Tuż przed drukiem Kalendarzy Astronomicznych na rok 2022 (dodatek do numeru 6/2021), z przerażeniem dowiedzieliśmy się, że w całej Europie nagle brakuje papieru i jego ceny wzrosły co najmniej o 80%. I to pewnie nie koniec.

Ze szczególną przykrością wobec naszych Czytelników, ale i troską o przetrwanie czasopisma, jesteśmy zmuszeni od 1 stycznia 2022 r. podnieść ceny „Uranii”. Robimy to w stopniu minimalnym, na granicy opłacalności i bez gwarancji, że to ostatnia podwyżka w przyszłym roku. Jest ona dla nas szczególnie niefortunna, że przypada w roku 100-lecia wydawania „Uranii” drukiem, kiedy to liczyliśmy na dalszy rozwój i wzrost objętości naszego magazynu.

Od blisko 10 lat dwumiesięcznik „Urania” nie ma żadnych dotacji wydawniczych i utrzymuje się samodzielnie. Płacimy skromne honoraria autorom zamówionych materiałów i redaktorom za ich opracowanie. Dalsza przyszłość „Uranii” jest więc w rękach i portfelach naszych Czytelników! Zamawiajcie prenumeraty! Kupujcie nas w EMPiK‑ach i kioskach! Namawiajcie do lektury i zakupu swoich znajomych i przyjaciół!

Nowa cena pojedynczego numeru Uranii od 6/2021: 18,90 zł

Nowe ceny poszczególnych rodzajów prenumeraty od 1.01.2022 r.:
- prenumerata roczna (6 numerów) - 96 zł
- prenumerata przedłużona (12 numerów) - 192 zł
- prenumerata zagraniczna - dwukrotna cena prenumeraty krajowej
- prenumerata dla członków PTMA - 80 zł
- prenumerata szkolna (dla szkół i nauczycieli) - 80 zł

Przy wykupieniu prenumeraty rocznej oszczędza się 17,40 zł w stosunku do kupowania pojedynczych numerów (cena numeru w prenumeracie to 16 zł, a w kiosku kosztuje 18,90 zł). Wykupienie chroni też przed skutkami ewentualnych podwyżek (nie trzeba dopłacać, jeśli w trakcie trwającej prenumeraty nastąpi zmiana ceny czasopisma). W tym kontekście szczególnie polecamy "prenumeratę przedłużoną".

Szczęśliwego Nowego Roku!

Maciej Mikołajewski
Redaktor Naczelny
dwumiesięcznika "Urania - Postępy Astronomii"

Reklama