Przejdź do treści

Obóz astronomiczny dla absolwentów szkół podstawowych – Almukantarat

Uczestnicy obozu w Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim. Źródło: Almukantarat

Ruszyła rekrutacja na obóz astronomiczny dla absolwentów szkół podstawowych organizowany przez Klub Astronomiczny Almukantarat w terminie 4-17 lipca 2021 r. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia 2021 r.

W Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim pod namiotami co roku organizowane są obozy astronomiczne, podczas których miłośnicy astronomii z całej Polski dzielą się swoją pasją do nocnego nieba. Obóz Klubu Astronomicznego Almukantarat to doskonała okazja na połączenie zabawy z nauką. Podczas wypoczynku uczestnicy mogą zgłębić tajniki astronomii, matematyki, fizyki i innych nauk ścisłych, przeprowadzić ciekawe eksperymenty, a także wziąć udział w wielu grach i zabawach.

W trakcie obozu prowadzony jest autorski kurs astronomii od podstaw, podczas którego można zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. W nocy prowadzone będą obserwacje nieba – od Księżyca i planet Układu Słonecznego po mgławice i galaktyki.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w zajęciach z astrofotografii, podczas których uczestnicy będą mogli wykonać i obrobić własne zdjęcie nocnego nieba.

 

obozastro2021

 

Klub Astronomiczny Almukantarat, organizator obozu, to zarejestrowane stowarzyszenie non-profit, zrzeszające ludzi zaangażowanych w popularyzację astronomii. Swoje założenia spełnia poprzez regularne organizowanie obozów naukowych dla młodzieży, prowadzenie portalu astronomicznego AstroNET oraz udział w wydarzeniach takich jak Piknik Naukowy PRiCNK czy World Space Week Wrocław.
 

Obóz astronomiczny 2021:

  • Dla kogo: tegoroczni absolwenci szkół podstawowych
  • Termin: 4-17 lipca 2021 r.
  • Cena: 1500 zł
  • Miejsce: ośrodek „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim (woj. łódzkie)
  • Zapisy do 30 kwietnia 2021 r.
  • Kontakt: oboz@almukantarat.pl
     

 

Czytaj więcej:

 

Źródło: Klub Astronomiczny Almukantarat

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Na zdjęciu: uczestnicy zjazdu członków i przyjaciół Klubu Almukantarat z okazji trzydziestopięciolecia organizacji obozów astronomicznych. Źródło: Almukantarat

Reklama