Przejdź do treści

Obóz astronomiczny dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych

Już 1 marca ruszają zapisy na tegoroczny obóz astronomiczny przeznaczony dla absolwentów klas 8

Już 1 marca ruszają zapisy na tegoroczny obóz astronomiczny przeznaczony dla absolwentów klas 8, organizowany przez Klub Astronomiczny Almukantarat. Obóz odbędzie się w dniach 29 lipca – 12 sierpnia 2023 r. Zapisy potrwają do 7 maja lub do obsadzenia wszystkich dostępnych miejsc.

Jak co roku Klub Astronomiczny Almukantarat zaprasza młodych pasjonatów astronomii i nauk ścisłych do Nadwarciańskiego Grodu w Załęczu Wielkim na dwutygodniowy obóz pod namiotami. Podczas tego niezwykłego obozu astronomicznego uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach, które pozwolą im na rozwinięcie swojej wiedzy z dziedziny astronomii i nie tylko – bo także z fizyki, matematyki i informatyki. Na potrzeby obozu został opracowany autorski kurs astronomii, który optymalnie łączy doświadczenie kadry z oczekiwaniami uczestników.

Trzeba jednak pamiętać, że astronomia to nie tylko teoria. W nocy, o ile pogoda dopisze, uczestnicy będą uczyć się korzystać z teleskopu i obserwować podstawowe obiekty na niebie, a także wziąć udział w zajęciach z fotografowania nocnego nieba przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Na obozie nie zabraknie także spotkań z naukowcami czy popularyzatorami astronomii (w ubiegłych latach odwiedzili nas m.in. dr Maciej Wielgus, autor pierwszego zdjęcia cienia czarnej dziury, i Radek Grabarek z We Need More Space). Odbędzie się także tradycyjna już wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Nie bez powodu – właśnie tam 40 lat temu narodził się pomysł organizacji obozów astronomicznych dla młodzieży.

Nie samą nauką żyje człowiek, więc uczestnicy mogą również liczyć na gry sportowe (ośrodek posiada boisko do siatkówki plażowej, koszykówki oraz piłki nożnej), zajęcia taneczne, gry planszowe, wspólne śpiewanki przy ognisku i wiele innych atrakcji.

Zapisy na obóz będą przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny od 1 marca 2023 r. na stronie: oboz.almukantarat.pl/

https://almukantarat.pl/

Konkurs Astrofotograficzny Klubu Astronomicznego Almukantarat

Obóz astronomiczny 2023

  • Dla kogo: tegoroczni absolwenci szkół podstawowych
  • Termin: 29 lipca- 12 sierpnia 2023 r.
  • Cena: 1900 zł
  • Miejsce: ośrodek „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim (woj. łódzkie)
  • Zapisy do 7 maja 2023 r.
  • Kontakt: oboz@almukantarat.pl
  • Strona obozu: https://oboz.almukantarat.pl/

Wygraj darmowy pobyt na obozie!

Stypendium obozowe Klubu Astronomicznego Almukantarat ma na celu umożliwienie uczniom w trudnej sytuacji finansowej rozwój zainteresowań związanych z astronomią i udział w letnim obozie astronomicznym Klubu Astronomicznego Almukantarat. Laureaci konkursu otrzymają w pełni opłacony pobyt na tegorocznych obozach astronomicznych. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy pt. „Rok Kopernika – Polska w kosmosie” i przesłaniu na adres e-mail: stypendium@almukantarat.pl. Konkurs trwa do 16 kwietnia br.

O organizatorze

Klub Astronomiczny Almukantarat to ogólnopolskie stowarzyszenie zrzeszające ludzi zaangażowanych w popularyzację astronomii. Swoje założenia spełnia poprzez regularne organizowanie obozów naukowych dla młodzieży, prowadzenie portalu astronomicznego AstroNET oraz udział w wydarzeniach takich jak Piknik Naukowy PRiCNK czy World Space Week Wrocław.

 

Czytaj więcej:

 

Źródło: Klub Astronomiczny Almukantarat

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Reklama