Przejdź do treści

Odcinki "Astronarium" dostępne na YouTube

Redakcja "Astronarium" udostępniła na YouTube wszystkie odcinki pierwszej serii tego telewizyjnego cyklu o astronomii. Program przedstawia tajemnice Wszechświata oraz polskich naukowców, którzy je zgłębiają. W wakacje na różnych antenach TVP emitowane są także powtórki programu, natomiast premierowe odcinki drugiej serii wejdą do jesiennej ramówki w TVP Regionalna.

Premiera "Astronarium" nastąpiła w marcu i kwietniu 2015 r., kiedy to program był emitowany we wszystkich regionalnych kanałach Telewizji Polskiej (TVP Regionalna). Wakacje to w telewizji okres powtórek seriali, obecnie powtarzane są więc także odcinki "Astronarium", m.in. na TVP Warszawa - w poniedziałki o godz. 17.45, TVP Bydgoszcz - w poniedziałki o godz. 19.15 i w środy o godz. 17.35.

Dodatkowo wszystkie osiem odcinków zostało udostępnione na YouTube. Można je oglądać także poprzez stronę internetową programu (www.astronarium.pl).

Spis odcinków:
Odcinek 1 - Radioastronomia
Odcinek 2 - Satelity BRITE
Odcinek 3 - Meteoryty
Odcinek 4 - Astronomia amatorska
Odcinek 5 - Gwiazdy kataklizmiczne
Odcinek 6 - Aktywność słoneczna
Odcinek 7 - Europejskie Obserwatorium Południowe
Odcinek 8 - Obserwatorium ALMA

Producentami "Astronarium" są Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Telewizja Polska, partnerem medialnym "Urania - Postępy Astronomii", a produkcję dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji: