Przejdź do treści

Oglądaj lot kosmiczny Unity 22 z Richardem Bransonem

img

11 lipca około 16:30 w powietrze wzniesie się dwukadłubowy samolot VMS Eve, a pod nim rakietoplan VSS Unity firmy Virgin Galactic. W rakietoplanie sześcioosobowa załoga odbędzie lot suborbitalny do granicy kosmosu. Wśród nich znajdzie się założyciel firmy, miliarder Richard Branson. Transmisję z lotu możesz oglądać na tej stronie.

11 lipca 2021 r. firma Virgin Galactic należąca do multimiliardera Richarda Bransona wykona pierwszy suborbitalny lot załogowy z kilkuosobową obsadą w kabinie pasażerskiej swojego rakietoplanu SpaceShipTwo Unity (VSS Unity). Na pokładzie statku znajdzie się sam założyciel firmy, trzech pracowników i dwóch pilotów – łącznie 6 osób.

Firma Virgin Galactic od kilkunastu lat rozwija system rakietowy, który ma umożliwić wykonywanie komercyjnych lotów suborbitalnych, w których kosmiczni turyści mogą przez kilka minut doświadczyć stanu nieważkości i podziwiać naszą planetę z wysokości powyżej 80 km.

 


>> Więcej o tej misji TUTAJ <<


 

Start zostanie przeprowadzony z portu kosmicznego firmy Spaceport America w stanie Nowy Meksyk. Transmisja online ze startu rozpocznie się o 16:30 czasu polskiego. Na pokładzie rakietoplanu znajdować się wtedy już będzie dwóch pilotów i czterech pasażerów. Transmisji towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Całość poprowadzi znany amerykański prezenter telewizyjny Stephen Colbert, a gośćmi będą m.in.: wokalista Khalid i kanadyjski astronauta Chris Hadfield.

 

 

 

Reklama