Przejdź do treści
Dodane przez czart - 24 Maj 2016
Muzeum Okręgowe w Sieradzu zorganizowało ogólnopolski konkurs dla młodzieży szkolnej pt. „Polska w Europejskiej Agencji Kosmicznej”. Można startować w dwóch kategoriach: pisemnej i plastycznej. Zgłoszenia przyjmowane są do połowy września 2016 r.

Konkurs nosi tytuł „Polska w Europejskiej Agencji Kosmicznej” i trwa od 16 maja do 15 września 2016 r. Właściwie są to dwa osobne konkursy: pisemny i plastyczny.

Pisemny konkurs wiedzy pt. "Słońce - najbliższa gwiazda" polega na udzieleniu odpowiedzi na 15 pytań eliminacyjnych, 9 pytań szczegółowych oraz na 1 pytanie problemowe do wyboru spośród dwóch zagadnień. Plastyczny konkurs „Ziemia pod innym Słońcem” jest niezależny od konkursu pisemnego, czyli można wystartować w dowolnej kategorii, albo jeśli chcemy - nawet w obu.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasa szósta), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Odpowiedzi należy nadsyłać do Muzeum Okręgowego w Sieradzu pocztą elektroniczną (konkurs wiedzy) lub tradycyjną (konkurs plastyczny). Szczegóły podane są na stronie konkursu.

Organizatorami konkursu są Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Więcej informacji:

Źródło: Muzeum Okręgowe w Sieradzu

Na ilustracji:
Plakat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Kosmicznej "Polska w Europejskiej Agencji Kosmicznej"