Przejdź do treści

Pierwsze opowiadania z nowego konkursu literackiego Fantasia Copernicana już na Portalu

Początek opowiadania napisany ręcznie

Pierwsze opowiadania nadesłane na nowy konkurs literacki Uranii pt. Fantasia Copernicana już ukazują się drukiem i na Portalu.

Pierwsza praca konkursowa, która została nagrodzona publikacją na łamach Uranii - Postępy Astronomii nr 2/2023, to „Sen Kopernika” autorstwa Mikołaja Chrostowskiego. Od dzisiaj to opowiadanie dostępne jest również w dziale Fantastyka naukowa na portalu Uranii.

Poniżej prezentujemy sylwetkę Autora oraz zachęcamy do odwiedzania działu Fantastyka naukowa. Kolejne opowiadania konkursowe zostaną tam opublikowane już w najbliższych dniach!

Mikołaj Chrostowski

Na zdjęciu: Mikołaj Chrostowski. Fotografia pochodzi z kolekcji Autora.

 

Mikołaj Chrostowski z wykształcenia jest aktorem oraz dziennikarzem. Ukończył Warszawską Szkołę Filmową oraz Uniwersytet SWPS w Warszawie. Jak sam pisze o sobie:

Swoistym wzorem science-fiction, który zawiesza poprzeczkę, jakiej staram się sięgać w swojej twórczości, jest Harlan Ellison i jego dzieła, a w szczególności opowiadanie zatytułowane "Nie mam ust, a muszę krzyczeć". 


Kiedy nie piszę krótkich form czy poezji, gram bluesa lub odpływam, prowadząc obserwacje nocnego nieba za pomocą mojego reflektora Newtona. Te obserwacje potrafią dostarczyć potężnej dawki inspiracji, gdyż praktycznie każdy kolejny raz jest zajrzeniem w nieznane. 

Opowiadanie „Sen Kopernika” autorstwa Mikołaja Chrostowskiego znalazło się w numerze 2/2023 Uranii - Postępy Astronomii, a teraz dostępne jest również na Portalu.

Zapraszamy do czytania i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Fantasia Copernicana!

 

Źródło ilustracji: PxHere

Reklama