Przejdź do treści

Ostatni dzień konkursu o polskich planetoidach

Dzisiaj mija ostatni dzień konkursu pt. "Polskie planetoidy" prowadzonego przez czasopismo i portal "Urania - Postępy Astronomii". Zasady udziału są proste, a nagrody ciekawe - zachęcamy do spróbowania swoich sił!

W "Uranii" nr 2/2017 zamieściliśmy artykuł o łowcach planetoid, zatytułowany "Ludzie kontra automaty". Towarzyszy mu tabela z zebranymi planetoidami o nazwach związanych z Polską. Z pewnością to nie wszystkie takie obiekty. W ramach konkursu można wskazywać inne nazwy planetoid, które mają związek z naszym krajem. Mogą to być związki pośrednie, a nie tylko te oczywiste. Zgłoszenia powinny obejmować numer i nazwę planetoidy oraz opis związku z Polską. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez formularz konkursowy.

Przykład: 1448 Lindbladia - od Bertil Lindblad, szwedzki astronom, Doktor Honoris Causa UMK w Toruniu

Na uczestników konkursu czeka do rozlosowania aż 20 zestawów złożonych z "Uranii" nr 2/2017 i płyty CD z muzyką pt. "Planetoidy". Jeżeli laureat już posiada numer 2/2017, będzie mógł zamiast niego wybrać dowolny starszy numer "Uranii" spośród dostępnych w naszym sklepie internetowym (z wyjątkiem numerów bibliofilskich).

W przeciwieństwie do stosowanych zwykle reguł naszych konkursów, tym razem można nadsyłać wielokrotne zgłoszenia od danej osoby, pod warunkiem, że będą to zgłoszenia innych planetoid - każde takie zgłoszenie to dodatkowa szansa w losowaniu nagród. A osoba, która nadeśle najwięcej propozycji zgodnych z regulaminem konkursu, otrzyma w nagrodę roczną prenumeratę "Uranii". W przypadku gdy więcej osób zgłosi taką samą liczbę, rozlosujemy wśród nich maksymalnie trzy prenumeraty. Jeżeli laureat posiada prenumeratę, to może w zamian otrzymać dowolny z pakietów rocznikowych "Uranii" spośród lat 2012-2016 lub zestaw dwóch tomów "Opowiadań starego astronoma".

Zachęcamy do poszukania polskich śladów w kosmosie i udziału w konkursie!

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2017 r.

Więcej informacji:

Na ilustracji:
Artystyczna wizja pasa planetoid wokół gwiazdy Wega. Źródło: NASA / JPL-Caltech.

Reklama