Przejdź do treści

Ostatnia chwila na zgłoszenie udziału w ESO Astronomy Camp 2015

Macie smartfony, nagrywacie nimi filmiki, a Wasz wiek to 16-18 lat? Jeśli tak, to ostatnia chwila, aby wziąć udział w konkursie Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO). Do wygrania są stypendia pokrywające koszt udziału w ESO Astronomy Camp 2015 we Włoszech. Termin zgłoszeń mija w niedzielę 4.10.2015 r. Młodzież zainteresowaną astronomią zachęcamy do zgłoszenia chęci udziału w obozie.

ESO Astronomy Camp 2015 to edukacyjny obóz astronomiczny dla młodzieży w wieku 16-18 lat (roczniki 1997, 1998, 1999), który odbędzie się we Włoszech w Obserwatorium Astronomicznym Aosta Valley. Organizatorem obozu jest Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO), do którego Polska przystąpiła w tym roku. Zajęcia poprowadzą specjaliści od badań kosmosu z ESO, a oprócz tego na uczestników czeka wiele innych atrakcji.

W tym roku obóz będzie poświęcony zagadnieniom związanym z badaniami Układu Słonecznego oraz planet pozasłonecznych. Obóz odbędzie się w dniach od 26 grudnia 2015 r. do 1 stycznia 2016 r., zatem jest też okazją do nietypowego spędzenia Sylwestra we włoskich Alpach, w gronie rówieśników z innych krajów.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie krótkiego filmiku, w którym uczestnik opowie o swoim ulubionym obiekcie lub zjawisku astronomicznym. Filmiki nie mogą być dłuższe niż 3 minuty, a rozmiar pliku musi zmieścić się w 40 MB.

W rywalizacji międzynarodowej polscy uczniowie mają szanse na stypendium ufundowane przez ESO, a w konkursie krajowym do zdobycia jest także stypendium od Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, ufundowane przy wsparciu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stypendia pokryją koszt udziału w obozie oraz koszt biletów lotniczych. Oprócz miejsc stypendialnych, osoby z kolejnych miejsc w konkursie otrzymają możliwość wzięcia udziału w obozie na własny koszt (w razie czego można wtedy zrezygnować, jeśli ktoś nie będzie mógł wyjechać ze względów finansowych, a miejsce zostanie zaproponowane w takiej sytuacji kolejnej osobie).

Więcej informacji:


Na zdjęciu:
Uczestnicy ubiegłorocznej edycji ESO Astronomy Camp. Źródło: ESO/Sterrenlab.


Reklama