Przejdź do treści

Plakat "Astronarium" i zapowiedź "Uranii" nr 1/2015

Plakat Astronarium
W najbliższych dniach ukaże się "Urania" nr 1/2015. W numerze dużo o Słońcu i zbliżającym się zaćmieniu. Znajdziecie także reklamę programu "Astronarium", którego premiera 2 marca 2015 r, na antenie TVP Regionalna.

Tematem numeru będzie Słońce i zaćmienie, które widoczne w Polsce 20 marca. Zaćmienie osiągnie fazę 80%! W numerze szczegółowe dane, mapki i porady obserwacyjne. Oprócz tego artykuły "Groźnym obszar na Słońcu" oraz "Gwiazda w koronie" na temat wrocławskiego koronografu. Będzie też o pewnej starej lunecie i jej współczesnym drugim życiu oraz reportaż z Kirgizji.

W numerze także piękne zdjęcia nagrodzone w konkursie AstroCamera 2014 oraz ogłoszenie edycji 2015. Jak zwykle nie zabraknie też sporej dawki wiadomości z badań Kosmosu, obszernego kalendarza astronomicznego i innych stałych działów.

W numerze będzie też zapowiedź cyklu programów telewizyjnych "Astronarium", które od 2 marca 2015 r. będą w każdy poniedziałek emitowane na antenie TVP Regionalna (pasmo wspólne regionalnych kanałów TVP). Urania jest partnerem programu.

Stałym czytelnikom przypominamy o prenumeracie, a nowych zachęcamy do jej wykupienia. Obecnie trwa promocja prenumeraty - dodajemy gratis Kalendarz Astronomiczny 2015 oraz ekstra zniżkę na ciekawą książkę "Nowe opowiadania starego astronoma" autorstwa prof. J. Smaka (cena książki przy zamawianiu razem z prenumeratą to 25 zł wobec ceny okładkowej 39,90 zł).

Więcej informacji:


Reklama