Przejdź do treści

Polacy tworzą gry o podboju Marsa

img

Lubelskie studio Pyramid Games już zaczęło realizować marzenia o podboju Marsa, ale w świecie wirtualnym. Firma pracuje nad dwiema grami poświęconymi Czerwonej Planecie.

Od trzech lat firma rozwija przygodową grę Occupy Mars. Gracz wciela się w niej w rolę jednego z pionierów załogowej eksploracji Marsa. Jego celem jest zbudować bazę i przetrwać na Czerwonej Planecie.

Occupy Mars to gra z otwartym światem, gdzie największym wrogiem astronauty jest sama natura - ekstremalne warunki na powierzchni planety. Gracz będzie miał zadanie zbudować wszystkie elementy kolonii, sam pozyskiwać do niej surowce, dbać o własne potrzeby i bezpieczeństwo. Gra pozostawi sposób kształtowania otoczenia i opracowania strategii przetrwania na planecie inwencji samego gracza.

Gra Occupy Mars będzie od 23 marca 2020 roku dostępna na platformie Steam w formule wczesnego dostępu (Early Access). Fani gier komputerowych i entuzjaści podboju kosmosu będą mogli więc rozpocząć rozgrywkę jeszcze przed oficjalnym wydaniem pełnej wersji gry. Dzięki takiemu zabiegowi pracownicy studia Pyramid Games, będą mogli uwzględnić sugestie najbardziej zagorzałych graczy przed publikacją finalnej wersji produktu.


Kinowa zapowiedź gry Occupy Mars. Źródło: Pyramid Games.

Lubelska firma przygotowuje też drugą grę Rover Mechanic Simulator, w której można wcielić się w członka załogi jednej z pierwszych misji marsjańskich i naprawić tam historyczne pojazdy: Sojourner, Spirit, Opportunity, a w końcu łazik Curiosity..

Jak podkreślają twórcy, gra jest hołdem dla łazika Opportunity misji Mars Exploration Rover, którego misja zakończyła się w lutym br. w wyniku zeszłorocznej burzy pyłowej. Ta gra także powinna być wkrótce udostępniona w formule Early Access na platformie Steam.


Zapowiedź gry Rover Mechanic Simulator. Źródło: Pyramid Games.

Zespół pracujący nad grą to pasjonaci kosmosu i eksploracji Marsa. Aby jak najlepiej odwzorować powierzchnię Marsa czy budowę historycznych łazików posiłkują się pracami naukowymi i dokumentacjami technicznymi udostępnianymi przez NASA.

Na podstawie: Pyramid Games

Opracował: Rafał Grabiański

Więcej informacji:Na zdjęciu: Materiał promocyjny z zapowiedzi gry Occupy Mars. Źródło: Pyramid Games.

 

Reklama