Przejdź do treści

POLSA ogłosiła nabór do Rady Studentów przy Prezesie PAK

Rada Studentów przy Prezesie PAK

Polska Agencja Kosmiczna zaprosiła studentów/studentki uczelni wyższych, którzy interesują się technologiami kosmicznymi, do pierwszej w historii Rady Studentów sektora kosmicznego w Polsce.

Polska Agencja Kosmiczna (PAK, angielski skrót to POLSA od Polish Space Agency) poszukuje liderów/liderek, którzy aktywnie działają w kołach naukowych lub pracowali przy projektach kosmicznych, którzy mogliby reprezentować swoich kolegów i koleżanki na ogólnokrajowym forum, jakim będzie Rada Studentów. Będzie to interdyscyplinarne ciało doradcze prezesa PAK. Członkostwo w Radzie ma charakter społeczny. Obsługę posiedzeń Rady Studentów zapewni PAK.

Chciałbym, żeby studenci mieli wpływ na to, jakie inicjatywy im oferujemy, żeby mieli przestrzeń, w której spotkają się przedstawiciele różnych kierunków, uczelni i regionów, i która może stanowić zaczątek do współpracy. To rada studentów ale i dla studentów. Powstała, abyśmy mogli wysłuchać ich rekomendacji, by mogli doradzać i żebyśmy mogli wspólnie tworzyć projekty – powiedział prezes PAK Michał Szaniawski.

Widzimy dużą potrzebę dyskusji zarówno z PAK, jak i pomiędzy grupami studenckimi. Chcemy, aby nasze usługi, to co robimy dla studentów, faktycznie odpowiadało ich potrzebom, a tego bez rozmów i wymiany wiedzy, doświadczeń nie da się osiągnąć. Mamy też nadzieję, że Rada przyczyni się do rozwoju umiejętności i postaw studentów i że razem stworzymy projekty, z których każda ze stron będzie dumna – dodała Kinga Gruszecka, pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Edukacji PAK.

Główne cele Rady Studentów to:

  1. integracja polskich studentów,
  2. promowanie zaangażowania studentów różnych kierunków/specjalności w projekty związane z inżynierią kosmiczną,
  3. zapewnienie studentom możliwości uczestniczenia w procesie podejmowania decyzji,
  4. edukacja młodzieży w kontekście wykorzystania sektora kosmicznego w życiu codziennym,
  5. inicjowanie przedsięwzięć skierowanych do studentów i uczniów,
  6. wpływ na rozwój postaw pro-przedsiębiorczych oraz rozwój młodych talentów.

 Zgłoszenia do Rady Studentów będą przyjmowane do 24 lutego 2020 r.

Wypełnioną deklarację należy przesyłać na adres: studenci@polsa.gov.pl

Planowany pierwszy termin posiedzenia Rady Studentów to marzec/kwiecień 2020 r.

Więcej informacji, w tym statut Rady Studentów, na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.

 

Opracował: Paweł Z. Grochowalski

Źródło: POLSA

 

Reklama