Przejdź do treści

POLSA poszukuje współpracowników do projektu FUTURE SPACE

Projekt Future Space

Polska Agencja Kosmiczna rozpoczyna projekt FUTURE SPACE, którego celem będzie inspirowanie kolejnych pokoleń do wzięcia udziału w kosmicznej przygodzie, a tym samym robienia karier w sektorze kosmicznym. Ogłoszenie skierowane jest do wyróżniających się specjalistów związanych z branżą kosmiczną, którzy potrafią ciekawie opowiadać o swojej pracy. Zgłoszenia należy wysyłać do 28 lutego 2020.

Projekt FUTURE SPACE realizowany jest ze wsparciem unijnego programu edukacyjnego Erasmus+ w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Jego celem jest edukacja z zakresu przedmiotów ścisłych z wykorzystaniem tematyki kosmicznej oraz inspiracja do rozwoju zawodowego w sektorze.

Liderem konsorcjum jest Centrum Badań Kosmicznych PAN. W jego skład wchodzą również Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów, holenderskie Muzeum Nauki NEMO oraz greckie Centrum Nauki i Muzeum Technologii NOESIS oraz Polska Agencja Kosmiczna. 

Poniżej zamieszczamy cały tekst ogłoszenia.

Jeżeli uważasz, że w Twojej firmie/instytucji pracują wyróżniający się specjaliści związani z branżą kosmiczną. Jeżeli są wśród nich liderzy kreujący opinie o branży, to zapraszamy do współpracy przy naszym projekcie. Zgłoście się i promujcie. Poszukujemy osób, które opowiedzą o walorach i wyzwaniach związanych z pracą w branży kosmicznej. Oczekujemy, że w efekcie zainspirują kolejne pokolenie do wzięcia udziału w kosmicznej przygodzie poprzez wpływ na rozwój karier wśród młodych ludzi.

W ramach projektu będziemy przeprowadzać wywiady z charyzmatycznymi osobami tworzącymi sektor kosmiczny. Będziemy nagrywać i upowszechniać ich wypowiedzi. Interesuje nas, co sprawiło, że pracują obecnie w branży kosmicznej i jak można pokierować swoją edukacją, żeby znaleźć się w środku firmy przygotowującej np. elementy do misji kosmicznych.

Szczególnie interesują nas specjaliści z obszaru:

  • Project Manager
  • Engineer
  • Analytic
  • PA/QA expert
  • Lawyer
  • Educator/communicator
  • Astronomer (Scientist)
  • C-level representative EO/GovSat company

Zgłoszenia można dokonywać poprzez formularz do dnia 28 lutego 2020.

Link do formularza zgłoszeń.

Osoba do kontaktu: Sławomir Nichczyński
e-mail: slawomir.nichczynski@polsa.gov.pl
tel. 58 500 87 51

Paweł Z. Grochowalski

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama