Przejdź do treści

Polski Oddział EAAE wraz z MOA w Niepołomicach zapraszają na kolejną Letnią Szkołę Astronomiczną

Orle.

Polski Oddział EAAE (European Association for Astronomy Education) wraz z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach zapraszają na kolejną – już dziewiątą – Letnią Szkołę Astronomiczną.

Szkoła jest organizowana głównie z myślą o nauczycielach, popularyzatorach i innych osobach chcących doskonalić swoje metody nauczania astronomii oraz rozwijać własne umiejętności w tej dziedzinie. Zapraszamy również wszystkie inne osoby zainteresowane astronomią i obserwacjami nocnego i dziennego nieba.

Tegoroczna, dziewiąta już, Letnia Szkoła Astronomiczna odbędzie się w dniach od 1 do 5 lipca 2019 roku w Stacji Turystycznej Orle (pozostałości po starej hutniczej osadzie szklarskiej), położonej na dużej wysokości w Izerskim Parku Ciemnego Nieba (Szklarska Poręba). W programie przewidziane są – jak zwykle – wykłady zawodowych astronomów, warsztaty obserwacyjne oraz same obserwacje nieba – o ile tylko pozwoli na to sprzyjająca pogoda. Uczestnicy będą mieli dostęp do bogato wyposażonej pracowni astronomicznej (teleskopy optyczne, aparaty fotograficzne, laptopy).

Udział w szkole jest bezpłatny, trzeba jednak opłacić sobie we własnym zakresie koszty utrzymania na miejscu, w tym przede wszystkim noclegi (dla uczestników szkoły są to ceny rzędu 30, 40 lub 50 zł). Można również przenocować we własnym namiocie. W bufecie można zamawiać wyżywienie całodzienne lub wedle życzenia. Sklepów w okolicy nie ma.
Osoby pragnące wziąć udział w IX Letniej Szkole muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Źródło: MOA w Niepołomicach

Na zdjęciu: Stacja Turystyczna Orle, Góry Izerskie.

Reklama