Przejdź do treści

Polski prelegent na konferencji GOVSATCOM

GovSat

Konferencja GOVSATCOM 2020 w Luksemburgu to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń dla branży kosmicznej i obronności. Nie zabraknie tam również Polaka.

Cyberprzestrzeń, zagrożenia i zapewnienie bezpieczeństwa kosmicznego, zintegrowane aplikacje, miniaturyzacja w dziedzinie łączności satelitarnej oraz technologie związane ze statkami kosmicznymi to główne tematy konferencji GOVSATCOM 2020, która odbędzie się 20 lutego w Europejskim Centrum Kongresowym w Luksemburgu. To kluczowe wydarzenie w międzynarodowym programie SATCOM. Biorą w nim udział podmioty z branży kosmicznej, instytucje rządowe oraz organizacje obronne.

Wśród prelegentów tegorocznej konferencji znaleźli się światowej klasy specjaliści ściśle związani z sektorem space, m.in. porucznik Claude Schaus, zastępca szefa luksemburskich sił zbrojnych, Jean-Jacques Tortora, dyrektor Europejskiego Instytutu Polityki Kosmicznej, Martin Ditter, szef Centrum Bezpieczeństwa Kosmicznego UE–ESA, prof. Paulo Esteves-Verissimo – przewodniczący FNR PEARL z Uniwersytetu w Luksemburgu czy Carine Claeys – specjalny wysłannik ds. Kosmosu – ESDZ.

Jedynym polskim prelegentem podczas tego wydarzenia będzie Paweł Rymaszewski – założyciel i prezes wrocławskiego start-upu Thorium Space Technology – polskiej firmy zajmującej się konstruowaniem inteligentnych anten macierzowych i pojazdów kosmicznych mających zastosowanie m.in. w obronności.

 

Paweł Rymaszewski

Na zdjęciu: Paweł Rymaszewski. Źródło: Thorium Space

 

Jestem zaszczycony, że będę mógł podzielić się swoją wiedzą zakresu obronności i bezpieczeństwa kosmicznego z ludźmi, dla których wszystko to, co związane z kosmosem, jest nie tylko pracą, ale przede wszystkim ogromną pasją – mówi Paweł Rymaszewski. Obronność to w tej chwili istotne zagadnienie dla Polski. Nasz rząd zamierza w tym roku wydać na ten cel ponad 49 mld zł, z czego 134 mln ma być przeznaczone na rozpoznanie obrazowe i satelitarne. Konferencja GOVSATCOM to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej branży. Jestem pewien, że to spotkanie pozwoli wszystkim uczestnikom na inspirującą wymianę doświadczeń i odkrycie wielu nowych możliwości związanych z cyberprzestrzenią.

W tym roku Thorium Space rozpocznie prace nad prototypem swojego rozwiązania.

GOVSATCOM 2020 to już czwarta edycja tego przedsięwzięcia. W ubiegłym roku zgromadziło ono ponad 400 uczestników i około 25 prelegentów.

 

Czytaj więcej:

 

Źródło: Thorium Space

Reklama