Przejdź do treści

Polskie planetoidy - wyniki konkursu Uranii

Przedstawiamy wyniki konkursu o polskich planetoidach zorganizowanego przez czasopismo i portal Urania. Do wygrania była roczna prenumerata czasopisma, a także płyty CD z muzyką pt. "Planetoidy".

W okresie od 6 do 30 kwietnia 2017 r. trwał konkurs "Polskie planetoidy", który polegał na wyszukaniu związków nazw planetoid z Polską. Otrzymaliśmy 276 odpowiedzi, jednak wiele z nich to nazwy, które były zawarte w tabeli zamieszczonej w "Uranii" nr 2/2017, a regulamin wykluczał takie zgłoszenia. Po ich odfiltrowaniu pozostało 57 zgłoszeń nazw zgodnych z zasadami konkursu i to one wzięły udział w podziale nagród.

Największą wytrwałość w zgłaszaniu nazw wykazał Piotr Rutkowski, 28 z jego propozycji spełniło warunki regulaminu. W związku z tym wygrywa nagrodę główną konkursu, czyli roczną prenumeratę czasopisma "Urania - Postępy Astronomii" oraz płytę CD z muzyką pt. "Planetoidy".

Pozostałe poprawne zgłoszenia otrzymały zestawy w postaci "Uranii" numer 2/2017 i płyty CD z muzyką pt. "Planetoidy". Jeżeli ktoś z laureatów już posiada ten numer, będzie mógł wybrać w zamian dowolny starszy numer dostępny w naszym sklepie internetowym (z wyjątkiem numerów określonych jako bibliofilskie). Lista zdobywców nagród przedstawia się następująco: Karolina Brzenczek, Marta Chajczyk, Jacek Dzióbek, Paweł Jankowski, Karolina Klimecka, Stanisław Krużyński, Krzysztof Kuczaj, Mateusz Malcherek, Bartosz Wasiewski.

Pełną tabelę planetoid, których nazwy są związane z Polską, uwzględniającą także Wasze sugestie, opublikujemy już wkrótce.


Reklama