Przejdź do treści

Polskie planetoidy - wyniki konkursu Uranii

planetoida
Przedstawiamy wyniki konkursu o polskich planetoidach zorganizowanego przez czasopismo i portal „Urania”. Do wygrania była roczna prenumerata czasopisma, a także płyty CD z muzyką pt. „Planetoidy”.

Od 6 do 30 kwietnia 2017 roku trwał konkurs „Polskie planetoidy”, który polegał na wyszukaniu związków nazw planetoid z Polską. Otrzymaliśmy 276 odpowiedzi, jednak wiele z nich to nazwy, które były zawarte w tabeli zamieszczonej w „Uranii nr 2/2017, a regulamin wykluczał takie zgłoszenia. Po ich odfiltrowaniu pozostało 57 zgłoszeń nazw zgodnych z zasadami konkursu i to one wzięły udział w podziale nagród.

Największą wytrwałość w zgłaszaniu nazw wykazał Piotr Rutkowski – 28 z jego propozycji spełniło warunki regulaminu. W związku z tym wygrywa nagrodę główną konkursu, czyli roczną prenumeratę czasopisma „Urania – Postępy Astronomii” oraz płytę CD.

Pozostałe poprawne zgłoszenia otrzymały zestawy w postaci „Uranii” nr 2/2017 i płyty z muzyką. Jeżeli ktoś z laureatów już posiada ten numer, będzie mógł wybrać w zamian dowolny starszy numer dostępny w naszym sklepie internetowym (z wyjątkiem numerów określonych jako bibliofilskie). Lista zdobywców nagród przedstawia się następująco: Karolina Brzenczek, Marta Chajczyk, Jacek Dzióbek, Paweł Jankowski, Karolina Klimecka, Stanisław Krużyński, Krzysztof Kuczaj, Mateusz Malcherek i Bartosz Wasiewski.

Pełną tabelę planetoid, których nazwy są związane z Polską, uwzględniającą także Wasze sugestie, opublikujemy już wkrótce.

 

 

 

Reklama