Przejdź do treści

Polskie Towarzystwo Astronomiczne ma profil na Facebooku

Polskie Towarzystwo Astronomiczne - profil na Facebooku
Od niedawna działa facebookowy profil Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA), jednego z wydawców "Uranii". Członków i sympatyków zachęcamy do odwiedzin i "polubienia" profilu PTA. Adres profilu to: www.facebook.com/PTA.astronomia.

Znajdą się tam informacje o bieżących projektach bezpośrednio prowadzonych lub wspieranych przez PTA, a także o najbardziej spektakularnych odkryciach i osiągnięciach polskich astronomów. Natomiast społecznościowy profil PTA nie będzie zawierać informacji o wszystkim ciekawym, co się dzieje w astronomii, gdyż taką rolę informacyjną pełni facebookowa strona "Uranii", nie ma więc zbytnio sensu dublować w ten sposób działań.

Polskie Towarzystwo Astronomiczne jest organizacją zrzeszającą zawodowych astronomów. Organizuje konferencje, wydaje książki o astronomii, jest wydawcą czasopisma "Urania - Postępy Astronomii" oraz prowadzi szereg działań w zakresie edukacji i popularyzacji astronomii.

Warto wspomnieć, że facebookowy "fanpage" prowadzi także drugi z wydawców "Uranii", czyli Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA). W tym przypadku również zachęcamy do odwiedzin.

Zachęcamy też do śledzenia profili czasopisma "Urania - Postępy Astronomii" w mediach społecznościowych.

Więcej informacji:Reklama