Przejdź do treści

Prezes Space Communications Alliance wyróżniony w branży PR

Łukasz Wilczyński, prezes Space Communications Alliance

Łukasz Wilczyński, prezes Space Communications Alliance i założyciel Planet Partners, znalazł się w gronie 25 najbardziej cenionych innowatorów regionu EMEA w roku 2022. Na liście jest też m.in. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski czy szefowa marketingu IKEA Helena Gouveia.

Łukasz Wilczyński jako jedyny reprezentant Polski w raporcie INNOVATOR 25 EMEA 2022, opublikowanym przez brytyjski magazyn PRovoke Media, został wyróżniony m.in. za założenie pierwszej globalnej sieci PR i komunikacji dla sektora kosmicznego – Space Communications Alliance. Organizacja została utworzona we wrześniu 2022 roku. Jej kluczowym zadaniem jest realizacja zintegrowanych działań z obszaru marketingu i komunikacji. Łukasz Wilczyński swoją pasję i wiedzę na temat sektora nauki i eksploracji kosmosu przeniósł na poziom międzynarodowy. Ponadto jest założycielem agencji PR – Planet Partners, która wspiera i rozwija komunikacyjnie klientów między innymi z sektora kosmicznego, nowoczesnych technologii oraz przemysłu w zakresie PR, content i digital marketingu, komunikacji B2B czy konsultingu strategicznego.   

Łukasz Wilczyński ma niemal dwudziestoletnie doświadczenie w komunikacji korporacyjnej, zarządzaniu reputacją i budowie strategii marek. W roku 2014 został współzałożycielem Europejskiej Fundacji Kosmicznej. Jej sztandarowy projekt, European Rover Challenge, wspiera młodych inżynierów i naukowców na drodze do wejścia na rynek technologii kosmicznych. Ponadto Wilczyński jest prelegentem na festiwalach nauki i konferencjach TEDx i IAC. Prowadzi też zajęcia i kursy z szeroko pojętej komunikacji i PR oraz dotyczące sektora kosmicznego.

To prawdziwe wyróżnienie – móc znaleźć się w gronie wybitnych profesjonalistów z obszaru komunikacji. Chcę też podkreślić, że tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na trwającą wojnę i faktyczne, wręcz dosłowne zderzenie się komunikacji z wszechobecną dezinformacją. Na liście Innovator 25 w regionie EMEA znalazła się niesamowicie wybitna osobowość, jaką jest prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski – powiedział Łukasz Wilczyński

Na tegorocznej liście znaleźli się między innymi: Helena Gouveia – szefowa marketingu IKEA, Jo Ogunleye B2B –szef działu komunikacji w Google, Joe Salmon – zastępca dyrektora w Hill+Knowlton Strategies, Mark Webb – ambasador Shift.ms, sieci społecznościowej dla osób ze stwardnieniem rozsianym, czy Melissa Lawrence – prezes Fundacji Taylora Bennetta, wspierającej osoby czarnoskóre, pochodzenia azjatyckiego i mniejszości etniczne w rozpoczynaniu i kontynuowaniu kariery w obszarze komunikacji społecznej. 

Źródło: Planet Partners

Opracowanie: Paweł Z. Grochowalski

Reklama