Przejdź do treści

Przedłużenie terminu zgłoszeń na zawody łazików marsjańskich

ERC - #stayathome

Organizatorzy Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich (ERC 2020) ogłosili przesunięcie terminu rejestracji drużyn. Powodem jest sytuacja związana z koronawirusem w Polsce i na świecie  większość szkół i uniwersytetów w Europie została tymczasowo zamknięta.

Ze względu na obecną sytuację z koronawirusem w kraju i na świecie, wiele wydarzeń jest przesuwanych na późniejsze terminy. Nie uniknął tego również jeden z etapów konkursu European Rover Challenge 2020 (ERC 2020). Większość szkół i uniwersytetów w Europie została zamknięta, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 i choroby COVID-19. W związku z tym organizatorzy ERC 2020 przedłużyli termin rejestracji dla drużyn szykujących łaziki marsjańskie. Nowy termin to 5 kwietnia 2020 roku.

Natomiast samo wydarzenie ma zgodnie z planem odbyć się w dniach 1113 września 2020 roku. w Kielcach.

Zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge są organizowane od kilku lat w Polsce przez European Space Foundation, wraz z partnerami. Są to największe międzynarodowe zawody robotyczno-kosmiczne w Europie. „Urania” od wielu lat jest patronem medialnym ERC.

Oto klip wideo z kanału Urania TV, pokazujący ubiegłoroczną edycję zawodów łazików marsjańskich:

 

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

Źródło: ERC

Reklama