Przejdź do treści

Przeżyjmy to jeszcze raz – NASA Space Apps Challenge 2023

Fot. Maciej Kluska / Podkarpackie Centrum Innowacji

Tegoroczna, trzecia już edycja hackathonu NASA Space Apps Challenge 2023 w Rzeszowie zgromadziła blisko 100 uczestników z regionu i nie tylko. Wśród nich znaleźli się uczniowie, studenci, młodzi kreatorzy oraz innowatorzy. Wydarzenie odbyło się w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji.

I miejsce zajął zespół Interceptor, II miejsce - zespół CinnamonStar, III miejsce - zespół MCX Studio. W kategorii "Najlepszy zespół studencki" I miejsce zdobył zespół CinnamonStar, a II miejsce - zespół 3DEX-POL. W kategorii "Najlepszy zespół uczniowski" I miejsce zdobył zespół Interceptor, a II miejsce - zespół MCX Studio. Przybyli na wydarzenie goście dodawali otuchy młodym talentom. To między innymi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej; Ewa Draus, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego; Tomasz Skoczylas, Dyrektor Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab; Krystian Kapinos, Wiceprezes Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego; Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty; prof. dr hab. Idalia Kasprzyk, Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych; dr Barbara Przywara, Prorektor ds. Nauczania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Jest to łączenie praktyki, nauki, konkretnych zadań, które muszą wykonać i drugi ważny element – bez którego nic się dzisiaj nie udaje, to jest praca zespołowa. To jest łączenie się ludzi w zespoły, mieszanie pomysłów, interdyscyplinarność, wspieranie się nawzajem, efekt taki, jakiego nie jesteśmy w stanie w pojedynkę osiągnąć, ponieważ wspólnie możemy pracować dłużej i bardziej efektywnie – zaznacza dr Barbara Przywara.

Dlaczego warto było wziąć udział w naszym hackathonie? Mógłbym powiedzieć, dlatego że jest to międzynarodowe wydarzenie, organizowane przez Podkarpackie Centrum Innowacji, ale będące częścią globalnego hackathonu NASA. Mógłbym powiedzieć, że to świetne wydarzenie pełne rozwoju, nowych kompetencji i nauki, ale tego nie powiem. Powiem, że nasze wydarzenie – w mojej opinii – jest najfajniejsze, najbardziej ciepłe i panuje naprawdę, fantastyczna, rodzinna atmosfera. Oprócz dużej ilości pracy z uczestnikami, były wspólne żarty, wspólne jedzenie pizzy, a oprócz tego wieczorem quiz kosmiczny i karaoke. To było najfajniejsze wydarzenie, w którym miałem okazję wziąć udział - mówi Radosław Krajewski, Juror oraz Specjalista ds. Rozwoju Technologii w PCI.

W imieniu organizatorów gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom hackathonu NASA Space Apps Challenge 2023!

 

Czytaj więcej:

 

Źródło: Podkarpackie Centrum Innowacji

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Fot. Maciej Kluska / Podkarpackie Centrum Innowacji

Reklama