Przejdź do treści

Reaktywowano oddział PTMA we Wrocławiu

Miłośnicy kosmosu z Wrocławia postanowili przyłączyć się do Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA). Oddział we Wrocławiu będzie 20. oddziałem PTMA w Polsce.

W komunikacie na Facebooku zamieszczonym przez wrocławską grupę możemy przeczytać:

Drodzy !!
Nasza grupa zapaleńców reaktywowała oficjalnie Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (dla tych, którzy nie wiedzieli, do tej pory byliśmy jedynie kilkoma osobami redagującymi niniejszą stronę). Będziemy okrągłym 20-tym Oddziałem PTMA - Towarzystwa, które istnieje od niemal 100 lat :) i zrzesza duże grono amatorów-miłośników astronomii.

Mamy ambitne cele i kilka fajnych projektów, o których będziemy Was z przyjemnością informować i zapraszać do czynnego w nich udziału. Już niedługo będziemy mieli również własną podstronę na http://ptma.pl/ - dla tych, którzy nie śledzą FB :) , oraz oficjalnego maila.

Zapraszamy Was serdecznie do bycia członkiem naszego Towarzystwa - o formalnościach będziemy Was jeszcze informować. Na razie gratulujemy członkom reaktywującym, których możecie odnaleźć na poniższym zdjęciu.

Niech Wrocław rozkwitnie miłością do astronomii - czego sobie i Wam życzymy!

Więcej informacji:

Źródło: WTMA

Na zdjęciu:
Grupa miłośników astronomii z Wrocławia. Źródło: WTMA.


Reklama