Rozpoczął się XIX Festiwal Nauki w Warszawie

XIX Festiwal Nauki w Warszawie
Festiwal Nauki w Warszawie był po raz pierwszy zorganizowany w 1997 roku, tym razem jest to więc już jego 19. edycja. Festiwal jest wielką imprezą popularnonaukową obejmującą bardzo liczne dziedziny nauki i trwającą od 19 do 27 września 2015 r. W programie można znaleźć kilkanaście imprez dotyczących astronomii i kosmosu.

Cały program obejmuje ponad 1000 atrakcji w różnorodnej formie, m.in. wykładów, prezentacji, warsztatów, debat. Program został podzielony na trzy kategorie imprez: spotkania, kluby młodzieżowe i lekcje. Sprawdźmy co ciekawego w tym roku przygotowali organizatorzy na tematy związane z astronomią.

Wieczorem w piątek 18 września jako prolog XIX Festiwalu Nauki odbyła się debata "Fizyka, ewolucja, życie", a na zakończenie zaplanowaną kolejną debatę pt. "100-lecie teorii względności - teoria, astrofizyka, praktyka".

Swój dzień otwarty przygotowało instytucje takie jak Centrum Astronomiczne PAN im. Mikołaja Kopernika, będzie tez wieczór z astronomią w obserwatorium w Ostrowiku.

Poniżej zestawienie tytułów różnych innych imprez, natomiast szczegóły na temat dni i godzin, w których się odbywają, można znaleźć na witrynie internetowej festiwalu
  • Warsztaty astronomiczne
  • Tajemnice Układu Słonecznego
  • Pokaz filmu "Ziemia, Księżyc i Słońce"
  • Film "Sekrety kartonowej rakiety"
  • Kosmiczne gry i zabawy dla dzieci
  • “Odkryj” cząstkę Higgsa w LHC
  • Poznaj z nami Układ Słoneczny – interaktywna zabawa dla dzieci
  • Strzelanie laserem do satelitów
  • Na czym polega działanie GPS?
  • Europejska Nawigacja Satelitarna Galileo
  • Czarne dziury w kosmosie
  • Rok światła
  • O wodzie w przyrodzie i naszym życiu