Rozstrzygnięcie konkursu na scenariusz pokazu astronomicznego

Plakat konkursu na scenariusz dla Planetarium Wenus w Zielonej Górze
Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego przeprowadził konkurs na scenariusz krótkiego pokazu dedykowanego niedawno otwartemu Planetarium Wenus w Zielonej Górze. 15 kwietnia 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu oraz napisaniu krótkiego scenariusza pokazu astronomicznego dla Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Prace były rozpatrywane w różnych kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekały ciekawe nagrody, w tym lornetki, książki o tematyce astronomicznej i prenumeraty dwumiesięcznika "Urania - Postępy Astronomii".

Komisja w składzie dr Agnieszka Słowikowska (IA UZ), dr Krzysztof Krzeszowski (IA UZ) oraz mgr inż. Michał Żejmo (IA UZ) informuje, iż nagrody otrzymali:
  • Paweł Szymański (lat 7) ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zielonej Górze,
  • Celina Ciecierska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie,
  • Paweł Demecki z miejscowości Susz,
  • Adam Tużnik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie,
  • Joachim Borowicz.

Źródło: Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Na ilustracji:
Plakat konkursu na scenariusz dla Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Źródło: Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.