Przejdź do treści

Science in School nr 31

Science in School nr 31
Ukazał się wiosenny numer darmowego czasopisma "Science in School" przeznaczonego dla nauczycieli i uczniów.  Z kosmicznych tematów w numerze znajdziemy dwa artykuły: o wyzwaniach w eksploracji Księżyca oraz o różnych kolorach światła gwiazd.

"Science in School" oznaczony jako "wiosna 2015" to już 31 numer tego czasopisma. Jest to magazyn w języku angielskim dotyczący różnych przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: fizyki, chemii, biologii. W każdym numerze jest też coś o astronomii i Kosmosie. Czasopismo jest bezpłatne i wydawane zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej (jako pliki PDF). Liczba numerów w roku bywa rożna - od dwóch do czterech. Dodatkowo wybrane artykuły w wersji elektronicznej są tłumaczone na różne języki, w tym na polski.

W numerze 31 zawarto dwa artykuły związane z astronomią i Kosmosem. Pierwszy, zatytułowany "The Challenging logistics of lunar exploration" przedstawia kilka aspektów eksploracji Księżyca. Tekst przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 10 do 19 lat.

Z  kolei tekst pt. "Starlight inside a light bulb" tłumaczy dlaczego różne gwiazdy święcą różnymi kolorami oraz pokazuje jak wykorzystać żarówkę do wytłumaczenia dlaczego tak się dzieje. Materiał jest przeznaczony dla uczniów wieku od 11 do 19 lat.

Resztę numeru zajmują artykuły z innych dziedzin, np. o programowaniu bez komputera, o tworzeniu atramentów z warzyw i owoców, czy o psychologii posiłków (jedzenie inaczej smakuje w zależności od tego gdzie i jak jest spożywane).

Więcej informacji
Reklama