Przejdź do treści

"Science in School" numer 27

Science in School nr 27
Ukazał się jesienny numer czasopisma "Science in School", oznaczony numerem 27. Pismo jest przeznaczone dla nauczycieli przedmiotów takich jak fizyka, chemia, czy biologia oraz dla ich uczniów. Jest dostępne bezpłatnie. W każdym numerze znajdziemy zazwyczaj także tematy związane z astronomią.

"Science in School" jest wydawane w języku angielskim. Dotyczy to artykułów w wersji drukowanej i na stronie internetowej. Na witrynie czasopisma można jednak znaleźć także tłumaczenia tekstów na wiele języków, w tym na polski.

W numerze 27 znajdziemy kilka tematów poświęconych astronomii i Kosmosowi. Między innymi informację z ESO o planecie karłowatej Makemake i jej braku atmosfery, a także o satelitarnych badaniach Ziemi przez Europejską Agencję Kosmiczną. Obszernie przedstawiono również sposób wprowadzenie tematu czarnych dziur w szkole podstawowej.

Z tematów dotyczących innych dziedzin nauki przedstawiono znaczenie jodu, sekretne życie wulkanów, badania nad infekcjami pochodzącymi do zwierząt, czy ciekawe połączenie średniowiecznego zielarstwa ze współczesną nauką.

Czasopismo "Science in School" jest bezpłatne. Można je pobierać jako plik PDF, natomiast dla instytucji edukacyjnych dostępna jest także ograniczona liczba egzemplarzy drukowanych.

Więcej informacji: