Przejdź do treści

Space Career Days, czyli kariera w sektorze kosmicznym

Dr José Morey

Polska Agencja Kosmiczna, we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych, rozpoczęła cykl wirtualnych spotkań z ciekawymi osobami sektora kosmicznego, które opowiadają o perspektywach pracy w tym sektorze i namawiają młodych ludzi do związania przyszłej kariery z kosmosem. Drugie spotkanie z tego cyklu odbędzie się 20 maja br.

Architektura, medycyna, prawo. Wszystkie te dziedziny życia pozwalają całkiem nieźle realizować swoje ambicje, wykorzystywać talenty w każdym miejscu na Ziemi. Ale czy tylko na Ziemi? Jaką perspektywę przed młodymi ludźmi, którzy wybiorą te zawody, roztacza sektor kosmiczny? Oto temat Space Career Days, czyli cyklu wirtualnych spotkań, które Polska Agencja Kosmiczna współorganizuje z Ambasadą Stanów Zjednoczonych.

Cykl Space Career Days wystartował 13 maja br. o godz. 18:00. Pierwszym gościem był kosmiczny architekt Leszek Orzechowski, który pisze doktorat z zakresu architektury kosmicznej, założyciel Space is More, współtwórca uznanych na arenie międzynarodowej koncepcji baz na Księżycu i Marsie. Opowiadał o swojej pracy i odpowiadał na pytania uczestników spotkania.

W dniu 20 maja br., o godz. 18.30, odbędzie się drugie spotkanie z cyklu Space Career Days. Gościem wydarzenia będzie José Morey – doktor nauk medycznych, ekspert ds. technologii, konsultant NASA, IBM, Hyperloop Transportation i Liberty BioSecurity, lider innowacji technologicznych, szef zespołów multidyscyplinarnych pracujących nad najważniejszymi projektami z zakresu genetyki, biotechnologii, medycyny precyzyjnej, sztucznej inteligencji i lotów kosmicznych. Uczony opowie m.in. o najnowszych innowacjach medycznych, bez których marzenie o kolonizacji kosmosu przez człowieka nie byłoby możliwe.

Spotkanie poprowadzi Kinga Gruszecka z Polskiej Agencji Kosmicznej. Wydarzenie odbędzie się w jęz. angielskim na platformie ZOOM (link do wydarzenia zostanie przesłany wszystkim zarejestrowanym uczestnikom dzień przed wydarzeniem). Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja do godz. 14:00. Liczba miejsc jest ograniczona.  

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza

Organizatorzy zachęcają do wysłania pytań do dr. Morey'a przy rejestracji - U.S. Embassy Warsaw #GoPOLSA!

Informacje na temat wydarzenia można śledzić na bieżąco na profilu Polskiej Agencji Kosmicznej na Facebooku.

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna

Reklama