Przejdź do treści

Spotkanie polskich organizacji astronomicznych - zostało kilka dni na zgłoszenia

Space Forum 2019 w Olsztynie

Jeszcze tylko przez kilka dni można zapisywać się do udziału w Space Forum - spotkaniu polskich organizacji związanych z astronomią i kosmosem. Polskie Towarzystwo Astronomiczne zaprasza przedstawicieli wszystkich tego typu podmiotów do Olsztyna w dniach 6-8 września 2019 r. Zapisy trwają do niedzieli 25 sierpnia.

Spotkanie polskich organizacji pozarządowych zajmujących się astronomią i kosmosem to inicjatywa organizowana przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA). Poprzednia edycja odbyła się w 2015 roku w Poznaniu. Tym razem PTA zaprasza do Olsztyna, w dniach 6-8 września 2019 r., czyli w weekend poprzedzający 39. Zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego.

Współorganizatorami forum są Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Fundacja Nicolaus Copernicus. Konferencja odbywa się dodatkowo w ramach inicjatywy IAU100 oraz ma patronat od Uranii.

Ramowy program spotkania:
6 września 2019 r. (piątek) – spotkanie integracyjne
7 września 2019 r. (sobota) – spotkanie warsztatowe dotyczące pozyskiwania środków na realizowane zadania oraz przykładów najciekawszych wydarzeń upowszechniających astronomię w Polsce
8 września 2019 r. (niedziela) – spotkanie plenarne, prezentacje organizacji, forum dyskusyjne

Koszty noclegu w Olsztynie pokrywa Fundacja Nicolaus Copernicus - dla jednego przedstawiciela na daną organizację. Zostało kilka wolnych miejsc w ramach tego wsparcia.

W ramach zgłoszenia uczestnictwa należy podać imię i nazwisko reprezentanta oraz informację, czy organizacja/podmiot podczas spotkania w dniu 8 września przedstawi swoją działalność w formie krótkiej prezentacji (max 10 slajdów, 7 minut). Kontakt : Robert Szaj, tel. 508 698 232, spaceforum@copernicusfoundation.eu

Więcej informacji:

 

Reklama