Przejdź do treści

W Starachowicach rozpoczął się European Rover Challenge

400 konstruktorów marsjańskich robotów, spotkanie z brytyjskim astronautą Timem Peake, pokazy naukowo-technologiczne wypełnione wykładami, prezentacjami i warsztatami. Każdy fan kosmosu w Polsce powinien być w ten weekend w Starachowicach.

Dziś w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach w województwie świętokrzyskim rozpoczął się European Rover Challenge 2018 - międzynarodowe zawody robotyczne, w których weźmie udział kilkunastu drużyn z całego świata. Oprócz profesjonalnych zawodów na terenie wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla publiczności.

Każdy będzie mógł doświadczyć emocji towarzyszącym uczestnikom konkursu, bowiem organizatorzy przewidzieli konkurencję dla publiczności. Będzie można spróbować swoich sił w nawigacji kompaktowym łazikiem ziemskim.

Już dzisiaj ci, którzy przyjechali do Starachowic mogli spotkać Tima Peake’a - astronautę Europejskiej Agencji Kosmicznej, który był pierwszym brytyjczykiem na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zapraszamy w ten weekend do Starachowic. Na terenie zawodów znajduje się specjalna Strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych, gdzie przez cały weekend będzie można brac udział w warsztatach, pokazach i posłuchać wykładów związanych z Kosmosem. Na odwiedzających czekać będą m.in. dr Robert Zubrin - założyciel Mars Society, czy Artemis Westenberg - dyrektor Explore Mars Inc.

Swoje stoisko na czwartej edycji imprezy będzie miała także redakcja portalu i czasopisma Urania - Postępy Astronomii. Wstęp bezpłatny. Szczegółowy program dostępny na oficjalnej stronie www.roverchallenge.eu.

Źródło: ERC

Więcej informacji:


 

Reklama