Przejdź do treści

STARMUS we wrześniu na Teneryfie

W czasie swojego wystąpienia w trakcie astro-festiwalu na Teneryfie w 2011r. Buzz Aldrin powiedział: Gdy ludzie pytają mnie, co jest takiego niezwykłego w tym zdjęciu? Odpowiadam: Są to trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja.

Astro-festiwal STARMUS odbędzie się w dniach 22-27 września 2014 na hiszpańskiej  Teneryfie na  Wyspach Kanaryjskich. Astro-festiwal to połączenie nauki, sztuki i muzyki. Skierowany jest do amatorów i profesjonalistów, do każdego pasjonata astronomii i badań przestrzeni kosmicznej. Program obfituje w koncerty, wykłady, wspólne rozmowy i pokazy nieba.

Pierwszy astro-festiwal miał miejsce na Teneryfie w 2011 z udziałem  astronautów Neila Armstronga, Buzza Aldrina, Jima Lovella, Alexeia Leonova, autora książki "Samolubny gen" Richarda Dawkinsa, astrofizyków Kipa Thorne'a i George'a Smoot'a. Głównym gościem drugiej edycji festiwalu będzie astrofizyk Stephen Hawking.  Goście szukać będą odpowiedzi na pytania skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.

Na pierwszym festiwalu Neil Armstrong powiedział Miejmy nadzieję, że nasze wnuki, będąc w naszym wieku, patrząc wstecz powiedzą "XX wiek był wiekiem postępu i rozwoju technologicznego, a  wiek XXI był wiekiem postępu i rozwoju ludzkiego charakteru".


Organizator : Garic Israelyan
Koszt 300 euro, 200 euro dla studentów.
Miejsce : południowo-zachodnia Teneryfa, Abama Golf & Spa Resort
Więcej o STARMUS na www.starmus.com
 

Źródło: Karolina Zawada | www.starmus.com

Na zdjęciu: W czasie swojego wystąpienia w trakcie astro-festiwalu na Teneryfie w 2011r. Buzz Aldrin powiedział: Gdy ludzie pytają mnie, co jest takiego niezwykłego w tym zdjęciu? Odpowiadam: Są to trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja.

Reklama