Przejdź do treści

Start Space Communications Alliance

Space Communications Alliance

Space Communications Alliance jest pierwszą na świecie siecią specjalistycznych, niezależnych agencji PR i komunikacji marketingowej dedykowaną sektorowi kosmicznemu. Zrzesza międzynarodowy i interdyscyplinarny zespół ekspertów, którzy od dziesięcioleci plasują się w branżowej czołówce.

Misją Space Communications Alliance (SCA) jest łączenie ze sobą twórców rozwiązań kosmicznych z klientami i partnerami poprzez zintegrowane działania przynoszące wymierne rezultaty. Są to przede wszystkim kampanie PR, content marketing i social media.

Od jakiegoś czasu było dla mnie jasne, że na rynku istnieje ogromna luka w obszarze spójnej sieci ekspertów specjalizujących się w działaniach komunikacyjnych dla sektora kosmicznego. W ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny rozwój rynku technologii kosmicznych, znacznie przekraczający tempo wzrostu światowego PKB. Dzieje się tak, ponieważ sektor kosmiczny stał się strategiczną domeną dla obronności i bezpieczeństwa narodowego, zmian klimatycznych czy łączności – mówi Łukasz Wilczyński, prezes SCA.

Space Communications Alliance to dla nas naturalna ewolucja  jesteśmy agencją, która od 16 lat realizuje projekty komunikacyjne dla branży kosmicznej. Pracujemy zarówno dla międzynarodowych korporacji, czy małych i średnich przedsiębiorstw, ale też dla agencji kosmicznych i organizacji pozarządowych. Nasze międzynarodowe doświadczenie pozwala nam lepiej rozumieć globalne potrzeby naszych klientów i partnerów, aby następnie wdrożyć działania komunikacyjne dopasowane do lokalnych standardów i uwarunkowań. SCA nie tylko usprawni przepływ informacji w samej branży, ale zwiększy obecność różnych podmiotów sektora kosmicznego w przestrzeni publicznej – dodaje Anna Watza, prezes Planet Partners.

Oficjalną inaugurację swojej działalności Space Communications Alliance ogłosi podczas 73. Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego (IAC), który odbędzie się w Paryżu 18-22 września 2022 r.
 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie SCA.

Źródło: PlanetPartnes

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama