Przejdź do treści

Startuje cyfrowe wydanie Uranii

Cyfrowa Urania w sklepie Google Play
Wystartowało cyfrowe wydanie "Uranii - Postępów Astronomii", głównego polskiego czasopisma popularnonaukowego o astronomii i kosmosie. Elektroniczną "Uranię" można czytać na tabletach, smartfonach, laptopach i komputerach stacjonarnych, a nawet na telewizorach smart tv.

"Urania" to jedno z najstarszych polskich czasopism i jeden z najstarszych - wśród aktualnie się ukazujących - popularnonaukowych tytułów na świecie poświęconych badaniom kosmosu. Współcześnie jest to nowoczesny magazyn dla każdego kto interesuje się astronomią, astronautyką i kosmosem. Wydawcami czasopisma są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) zrzeszające zawodowych astronomów oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA) skupiające osoby pasjonujące się kosmosem.

Wraz z ukazaniem się "Uranii" nr 1/2016 udostępniono w sprzedaży także wersję elektroniczną czasopisma. Cyfrowa wersja jest dostępna na bardzo wiele kategorii urządzeń: tablety, smartfony, laptopy, komputery stacjonarne, a nawet na niektóre telewizory smart tv. Można z niej korzystać w różnych systemach operacyjnych, takich jak Windows, Linux, Android, iOS i inne.

"Część Czytelników od dłuższego czasu dopytywała się o elektroniczną wersję Uranii. Udało nam się spełnić to życzenie i dołączamy do grona prasy cyfrowej. Zadowoleni powinni być szczególnie użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android, ale cyfrową Uranię można czytać niezależnie od systemu operacyjnego" mówi prof. Maciej Mikołajewski, redaktor naczelny czasopisma.

Dystrybucja cyfrowej "Uranii" odbywa się za pośrednictwem sklepu Google Play, prowadzonego przez firmę Google. Dzięki temu mamy dostępność do "Uranii" z różnych krajów (aktualnie z krajów Unii Europejskiej) i o dowolnej porze.

W przypadku urządzeń z systemem Android wystarczy kliknąć w ikonkę "Sklep Play", wpisać w polu wyszukiwania "Urania" i zakupić interesujący nas numer. Można ewentualnie przed wyszukiwaniem wejść do kategorii "książki". Aby nabyć numer "Uranii" należy mieć przypisaną kartę płatniczą do swojego konta Google.

Z kolei na urządzeniach z innymi systemami operacyjnymi wystarczy w przeglądarce internetowej wejść na stronę sklepu Google Play i zalogować się na swoje konto Google. Jeśli ktoś nie posiada konta Google może je w każdej chwili założyć, jest ono bezpłatne.

Zakupiony numer "Uranii" nie jest przypisany do urządzenia, a do konta Google, czyli można go pobierać i czytać na różnych swoich urządzeniach, wystarczy zalogować się na nich na konto Google.

Warto wspomnieć, że w systemach Google Play oraz Google Books, oprócz numerów z ostatnich kilku lat, które są płatne, udostępniliśmy też nieodpłatnie kilkudziesięcioletnie archiwum "Uranii". Miłej lektury!

Więcej informacji:

Na ilustracji:
"Urania - Postępy Astronomii" w sklepie Google Play. Można tam nabyć cyfrowa wersję czasopisma.

Reklama