Przejdź do treści

Studenci z AGH potrzebują wsparcia na wyjazd na finał zawodów NASA CanSat Competition 2017

Drużyna AGH Space Systems
Studenci z koła naukowego AGH Space Systems zakwalifikowali się finału konkursu NASA CanSat Competition, który odbędzie się w USA. Brakuje im funduszy na wyjazd ekipy do Stanów Zjednoczonych i zbierają środki za pośrednictwem portalu crowdfundingowego PolakPotrafi.pl. Zachęcamy do wsparcia wyjazdu polskich studentów i trzymamy kciuki za sukces na zawodach!

5000 zł to kwota konieczna, by wysłać jednego członka zespołu na finał do Stanów Zjednoczonych. Regulamin konkursowy wymaga obecności co najmniej czterech reprezentantów drużyny. Łączna zbierana kwota to 22 tysiące złotych, bowiem trzeba jeszcze uwzględnić koszty zbiórki na portalu PolakPotrafi.pl. Jak dotąd udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych. Wsparcia można udzielić nawet na symboliczną złotówkę.

Za wsparcie finansowe zespół odwdzięczy się różnorodnymi nagrodami. Do zdobycia są gadżety AGH Space Systems, uczestnictwo w testach rakietowych, a nawet możliwość wystrzelenia swojego własnego ładunku w jednej z rakiet skonstruowanych przez studentów!

Oto jak przedstawia siebie ekipa AGH Space Systems na stronie PolakPotrafi.pl: Jesteśmy interdyscyplinarnym studenckim zespołem konstrukcyjnym specjalizującym się w rozwijaniu technologii przemysłu kosmicznego. W roku akademickim 2014/2015 wzięliśmy udział w CanSat Competition 2015, konkursie organizowanym przez NASA, AAS i AIAA. Udało nam się pokonać 60 zespołów z całego świata i zwyciężyć. Po tym sukcesie nastąpiła błyskawiczna rozbudowa zespołu. Zaczęliśmy budować rakiety, łaziki marsjańskie oraz przeprowadzać misje balonów stratosferycznych. W tym roku po raz kolejny podjęliśmy wyzwanie i ponownie stanęliśmy do walki o tytuł mistrzowski CanSat Competition. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie, zbudowanie i przeprowadzenie pełnej misji lądownika planetarnego mającego symulować misję eksploracji atmosfery Wenus.

W tegorocznych zawodach do rywalizacji przystąpiło 90 drużyn z całego świata. Po przejściu dwóch etapów eliminacji zespół AGH Space Systems uzyskał 96% możliwych do zdobycia punktów i znalazł się w gronie 40 najlepszych drużyn, które zmierzą się w czerwcu w Teksasie.



Więcej informacji:


Na zdjęciu:
Zespół AGH Space Systems. Źródło: AGH Space Systems.

Reklama