Symulator statku kosmicznego w obserwatorium w Białkowie

Saturn w symulatorze VR w Białkowie

Symulator edukacyjny statku kosmicznego zamówiony przez Uniwersytet Wrocławski jest już na miejscu.

Zamówienie zakładało dostarczenie czterech stacji symulacyjnych wraz z montażem do obserwatorium astronomicznego w Białkowie (ok. 60 kilometrów od Wrocławia). Symulatory wykorzystują technologię VR, a scenariusz symulacji zakłada kilkunastominutową podróż przez Układ Słoneczny statkiem kosmicznym, podczas której zwiedzamy i poznajemy poszczególne planety i księżyce.

Projekt wykonała firma Flint Systems w konsorcjum z firmą SLASE. W ramach podziału prac między Flint Systems zaprojektował i dostarczył hardware, czyli platformy ruchu z niezbędnym oprzyrządowaniem, a firma SLASE prezentację, czyli film przystosowany do wyświetlania w trybie VR. Przed oboma firmami stało ciekawe zadanie opracowania symulatora edukacyjnego, który w przystępny i nowoczesny sposób przekaże uczniom szkół podstawowych i średnich wiedzę o Układzie Słonecznym. Projekt będzie z pewnością dużą atrakcją nie tylko dla młodzieży, ale także osób dorosłych – mówi Grzegorz Szatkowski, wiceprezes zarządu Flint Systems.

Podróż przez Układ Słoneczny z Wrocławia będzie już wkrótce dostępna dla zwiedzających!

wrocławski symulator kosmiczny (1). Flint Systems

wrocławski symulator kosmiczny (2). Flint Systems