Przejdź do treści

Teatr Wielki w Poznaniu wystawi operę o locie na Marsa

Space Opera w Teatrze Wielkim w Poznaniu
Loty kosmiczne wkraczają do teatrów operowych. Teatr Wielki w Poznaniu ogłosił właśnie plany wystawienia opery o locie na Marsa. Według teatru, jest to pierwsza w historii opera poświęcona temu tematowi. Premierę zaplanowano na 14 marca 2015 r.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zapowiedział, że 14 marca 2015 r. o godz. 19.00 odbędzie się premierowy spektakt opery pt. "Space Opera", opowiadającej o problemach zachodzących w trakcie lotu astronautów na Marsa. Kolejne spektakle będą 15 marca i 22 kwietnia 2015 r.

Według opisu na stronie teatru, opera przedstawia problemy pary astronautów, którzy są członkami pierwsze załogowej misji na Marsa. Czy będzie to spełnienie ich marzeń, czy wielka samotność. Co będzie stanowić największe wyzwania: technologia, czy może życie w małym pomieszczeniu statku kosmicznego. Na dodatek wcale nie wiadomo czy astronauci na pewno są w swoim statku sami.

Opera powstała we współpracy pomiędzy muzykiem Aleksandrem Nowakiem i bułgarskim pisarzem Georgim Gospodinowem. Reżyserem poznańskiego przedstawienia jest Ewelina Piotrowiak, kierownikiem muzycznym Marek Moś, a za scenografię odpowiada Katarzyna Nesteruk.

Wystawienie opery zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji:

Źródło: Teatr Wielki w Poznaniu

Reklama