Przejdź do treści

Thorium Space z nominacją do Polskiej Nagrody Innowacyjności

Thorium Space

Innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową to główne cechy laureatów Polskiej Nagrody Innowacyjności. W tym roku zostanie ona przyznana już po raz siódmy. Właśnie ogłoszono tegoroczne nominacje do tego prestiżowego wyróżnienia. Wśród nich jest polska firma z branży kosmicznej – Thorium Space.

Thorium Space to firma zajmująca się projektowaniem i budową innowacyjnych pojazdów kosmicznych, w tym satelitów i modułów satelitarnych, ze szczególnym uwzględnieniem modułów komunikacyjnych w pasmach częstotliwości mmWave (Ku, Ka, E-Band). Dzięki użyciu miniaturowych monolitycznych układów mikrofalowych (MMIC) oraz wyższych częstotliwości pracy układów nadawczo-odbiorczych możemy znacznie zwiększyć przepustowość całego satelity – a przez zastosowanie zaawansowanych technik modelowania i sterowania wiązką elektromagnetyczną efektywniej wykorzystać pasmo oraz obszar działania satelity.

Polska Nagroda Innowacyjności to program gospodarczy prowadzony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i redakcję „Forum Przedsiębiorczości” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Otrzymują ją najbardziej innowacyjne oraz kreatywne firmy, uczelnie, instytuty i instytucje działające w naszym kraju. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach  gospodarki, przyczyniając się do jej intensywnego rozwoju. Laureatami tego prestiżowego konkursu są wiodące w na naszym rynku podmioty, prowadzące szeroką działalność naukową i rozwojową oraz promujące współpracę nauki z biznesem. Udział w tym przedsięwzięciu jest również okazją do promowania ciekawych i nowatorskich rozwiązań. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele nauki, biznesu i samorządu.

Polska Nagroda Innowacyjnosci

Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy znaleźć się w tak wybitnym gronie. Od samego początku pracujemy nad tym, aby nasze projekty i rozwiązania były wyjątkowe, nowoczesne i wyprzedzały wszelkie osiągnięcia w naszej branży – mówi Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space, producenta satelitów i anten dedykowanych branży kosmicznej, nominowanego w kategorii Nowoczesna technologia za realizację projektu Multi Beam E-Band AESA Transponder. Polska Nagroda Innowacyjności jest przyznawana najbardziej innowacyjnym instytucjom, których działania przyczyniają się do rozwoju polskiej nauki i gospodarki. To właśnie takie przedsięwzięcia popychają świat do przodu – dodaje Rymaszewski.
    
W tym roku uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas uroczystej gali VII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który każdego roku odbywa się w innym województwie. Tym razem wydarzenie to zaplanowano w Olsztynie w dniach 24–25 października 2019 roku. W dotychczasowych sześciu edycjach programu wyróżniono kilkadziesiąt najlepszych jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, a także innowacyjnych polskich firm. Laureatami Polskiej

Nagrody Innowacyjności zostały już m.in. takie podmioty, jak: WB Electronics S.A., MESKO S.A., Sanofi-Aventis, Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku, Politechnika Poznańska, Politechnika Gdańska, czy Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

 

Czytaj więcej:


Źródło: Thorium Space

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Na zdjęciu: Wizualizacja satelity Thorium Space na orbicie. Źródło: pixabay.com

Reklama