Przejdź do treści

Trwają zapisy na konferencję "Astronomia i badania kosmiczne w edukacji"

Astronomia i badania kosmiczne w edukacji
8 listopada 2014 r. odbędzie się konferencja "Astronomia i badania kosmiczne w edukacji", zorganizowana przez Centrum Badań Kosmicznych PAN (CBK PAN) oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA). Udział jest bezpłatny, obecnie trwają zapisy. Konferencja jest skierowana do astronomów i popularyzatorów astronomii, nauczycieli przedmiotów ścisłych, edukatorów i wszystkich entuzjastów Kosmosu.

Konferencja odbędzie się w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie przy ul. Bartyckiej 18A. Tematyka będzie obejmować metody popularyzacji astronomii i badań kosmicznych, problematykę pozyskiwania funduszy, udział w projektach międzynarodowych, nowe formy edukacji oraz wymianę doświadczeń.

Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele takich instytucji jak Centrum Badań Kosmicznych PAN, Centrum Nauki Kopernik, kujawsko-pomorskie astrobazy, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Fundacja Nicolaus Copernicus i nauczyciele. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł zaprezentować plakat przedstawiający prowadzone przez uczestnika lub jego instytucję działania.

Szczegóły na temat konferencji można znaleźć na stronie internetowej www.astroedu.pl. Zapisy będą trwały do wyczerpania miejsc, których pozostało obecnie około 40.

"Urania" jest patronem medialnym konferencji.

Więcej informacji:


Źródło: CBK PAN


Reklama