Przejdź do treści

UraniaTV nr 1 z astronautą NASA - Spaceman od Teleskopu Hubble'a

W pierwszym odcinku UraniaTV występuje Mike Massimino, astronauta NASA, który dwukrotnie naprawiał na orbicie Kosmiczny Teleskop Hubble'a. UraniaTV to nasz nowy youtubowy kanał o astronomii i kosmosie.

Niedawno ukazała się w Polsce książką pt. "Spaceman. Jak zostać astronautą i uratować nasze oko na Wszechświat", którą napisał w formie swojej autobiografii Mike Massimino - astronauta NASA, który odbył dwa loty w kosmos i w obu przypadkach były to misje serwisowe do Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Polecamy książkę, jej lektura jest ciekawa i inspirująca.

Okazuje się, że Mike wcale nie miał lekko z realizacją swojego marzenia z dzieciństwa o zostaniu astronautą. NASA przyjęła go dopiero po czwartej próbie aplikowania do programu szkolenia astronautów. W UraniaTV opowiada także jak to jest z naprawą teleskopu na orbicie oraz co zrobić, aby zostać astronautą.

W ramach UraniaTV będziemy prezentować ciekawe tematy i osoby zajmujące się astronomią i kosmosem zawodowo oraz hobbystycznie. Będą też interesujące materiały, które nie zmieściły się w całości w "Astronarium" z powodu ograniczeń czasowych tego programu.

Zapraszamy do oglądania i subskrypcji kanału UraniaTV.

Więcej informacji:

 

 

Reklama