Przejdź do treści

"Vademecum Miłośnika Astronomii" będzie się nadal ukazywać

Vademecum Miłośnika Astronomii
Dobra wiadomość dla społeczności astronomicznej – kwartalnik „Vademecum Miłośnika Astronomii” nadal będzie się ukazywał, informuje jego redaktor naczelny Mirosław Brzozowski. Czasopismo uzyskało też nowy adres witryny internetowej.

Wielu naszych Czytelników zapewne zna czasopismo astronomiczne o tytule „Vademecum Miłośnika Astronomii”. Jest to kwartalnik ukazujący się od 1991 roku. W numerze 2-3/2014 opublikowana była informacja, że rok 2014 prawdopodobnie będzie ostatnim dla tego tytułu.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla społeczności astronomicznej – wydawca poinformował dzisiaj, iż ze względu na liczne głosy czytelników nadal będzie wydawał ten tytuł w roku 2015.

„Postanowiłem jeszcze w tym roku wydawać "Vademecum...", bo sporo osób wnioskowało, aby jeszcze utrzymać ten tytuł na rynku. Będę musiał trochę uszczuplić jego dotychczasową objętość, ale jest to warunek niezbędny, aby pismo mogło się ukazywać w miarę terminowo. Postaram się, aby pomimo mniejszej objętości nie straciło ono swoich najważniejszych walorów” – powiedział Mirosław Brzozowski, redaktor naczelny "Vademecum...".

Numer 4/2014 ma się ukazać w ostatnim tygodniu stycznia 2015 r., natomiast numer 1/2015 pod koniec marca. Treść kalendarzyka astronomicznego, publikowanego w czasopiśmie, będzie odpowiednio dostosowana do terminów ukazania się numerów.

Oprócz tego "Vademecum..." zostało przeniesione pod nowy adres internetowy: www.vademecum-astronomii.pl

Więcej informacji

Na ilustracji:
Okładka "Vademecum Miłośnika Astronomii" nr 2-3/2014. Źródło: PWN "Vega"
.