Przejdź do treści

VI Zimowe Warsztaty Astrofotografii w MOA

W dniach od piątku 10 lutego do poniedziałku 13 lutego 2017 roku odbędą się już szóste Zimowe Warsztaty Astrofotografii skierowane do nauczycieli. Organizatorem jest Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne (MOA) w Niepołomicach. Aktualnie trwają zapisy osób chętnych do udziału.

Organizatorzy przewidują zajęcia obserwacyjne w kopule teleskopu Meade LX200, a także dzienne obserwacje Słońca z użyciem filtru H-alfa Coronado. Nie obejdzie się bez pracy z komputerami przy nauce przygotowania do publikacji zdjęć obiektów głębokiego nieba, przy pomocy dedykowanych programów. Będzie też okazja zapoznać się z możliwościami jakie mają zdalnie sterowane teleskopy oraz aparatura umieszczona na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

"Zajęcia będą bardzo intensywne, czyli od rana do rana" - mówi Grzegorz Sęk z MOA, który zaprasza nauczycieli na warsztaty. Można także zabrać ze sobą starszych uczniów (po uprzedzeniu organizatorów).

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona i wynosi 24. Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne (MOA) oferuje bezpłatne zakwaterowanie dla uczestników warsztatów. Zgłoszeń można dokonywać przez formularz na stronie internetowej MOA.

Więcej informacji:

Źródło: MOA

Na zdjęciu:
Obłoki srebrzyste. Źródło: Krzysztof Ropek / MOA.


Reklama