VII Ogólnopolskie Seminarium Studentów Astronomii - OSSA

Logo OSSA

Ogólnopolskie Seminarium Studentów Astronomii odbędzie się po raz siódmy, tym razem w Zielonej Górze. OSSA odbędzie się w dniach 20-23 września na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jak piszą organizatorzy  "w trakcie trwania seminarium studenci i doktoranci astronomii z całej Polski będą mogli zaprezentować wyniki swojej pracy, wymienić się doświadczeniami oraz przedstawić swoje zainteresowania."

W tym roku będzie można posłuchać wykładów zawodowych astronomów, będą  referaty poświęcony przystąpieniu Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz po raz pierwszy pojawią się tematy astronautyczne i techniczne.

Poprzednia OSSA odbyła się w Warszawie na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 22 - 25 września 2011 r. Również stolica gościła pierwsze Seminarium OSSA w 2004 r.

Źródło: OSSA

Na ilustracji: Logo OSSA

(Tekst ukazał się pierwotnie w serwisie Orion, którego zasoby zostały włączone do portalu Urania)