Przejdź do treści

VIII Międzynarodowa Konferencja „Astronomia XXI wieku i jej nauczanie”

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w konferencji na temat nauczania astronomii. Uczestniczyć w niej będą astronomowie i nauczyciele z Ukrainy, Słowacji, Polski oraz studenci i uczniowie. Odbędzie się w Niepołomicach w dniach 16-18.10.2015 r.

W trakcie konferencji podczas każdej z sesji zostanie wygłoszonych po kilka referatów przeglądowych dotyczących popularyzacji i edukacji astronomii. Prelegentami będą astronomowie, a także uczestnicy konferencji.

Wstęp na wykłady jest wolny dla nauczycieli lokalnych szkół, młodzieży szkolnej, studentów, gości i sympatyków Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach (MOA). Rejestracja zgłoszeń odbywa się poprzez stronę internetową MOA.

Współorganizatorami Konferencji i jej głównymi sponsorami będą: Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w  Niepołomicach, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju MOA „Galaktyka”, Fundacja „Zamek Królewski” oraz Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Z kolei Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice mgr inż. Roman Ptak objął konferencję patronatem honorowym.

Więcej informacji:


Źródło: MOA

Na ilustracji:

Rysunek  ze strony internetowej MOA. Źródło: MOA.


Reklama