Przejdź do treści

W Niepołomicach odbędą się Zimowe Warsztaty Astrofotografii dla nauczycieli

W dniach od 14 lutego (piątek) do 17 lutego (poniedziałek) 2014 roku w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach odbędą się III Zimowe Warsztaty Astrofotografii dla nauczycieli. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia.

Wzorem lat ubiegłych, uczestnicy będą zakwaterowani bezpłatnie w ośmioosobowych komfortowych domkach przy MOA, zaś zajęcia teoretyczne będą odbywały się w sali wykładowej oraz w Planetarium. Uczestnicy otrzymają do dyspozycji szereg narzędzi obserwacyjnych - lunet oraz teleskopów, zarówno do obserwacji Słońca, jak i do pracy nocnej. W celu rejestracji obrazów używane będą cyfrowe lustrzanki jednoobiektywowe oraz ośmio- i szesnastobitowe kamerki CCD. Do opracowania wyników używane będą specjalistyczne programy komputerowe - FitsLiberator, SalsaJ, Registax, DeepSkyStacker oraz GIMP. Uczestnicy warsztatów powinni dysponować własnymi komputerami - laptopami.

Zgłoszenia przyjmowane są przez MOA w postaci elektronicznej - należy po prostu wypełnić formularz. Do podjęcia decyzji mogą być pomocne relacje z warsztatów w latach 2012 i 2013. Z powodu ograniczonej liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Pytania prosimy kierować pod adres gsek@moa.edu.pl

Więcej informacji:

Autor: Grzegorz Sęk (MOA)

Reklama