Przejdź do treści

W teleturnieju Giganci Nauki będą tematy astronomiczne

Gigancji Nauki - teleturniej

W telewizyjnym teleturnieju znajdą się tematy poświęcone astronomii i badaniom kosmosu. Do 15 września 2022 roku trwa casting osób chętnych do udziału w programie „Giganci Nauki”, który będzie emitowany na kanale TVP Nauka. Telewizja Polska zachęca miłośników astronomii do spróbowania swoich sił.

„Giganci Nauki” to teleturniej oparty na oryginalnym formacie Telewizji Polskiej, którego tematyką jest wiedza naukowa. Do 15 września 2022 roku trwa casting do jego drugiej edycji. Program będzie emitowany na kanale TVP Nauka, który wystartuje 3 października.

Przewidziano siedem tematów, wśród których dwa będą dotyczyć badań Wszechświata: „Układ Słoneczny” oraz „Mikołaj Kopernik”. Każdy odcinek poświęcony będzie jednemu tematowi i wyłoni jednego zwycięzcę, najlepiej odpowiadającego na pytania od ekspertów, dziennikarzy i konkurentów. Teleturniej składa się z trzech rund i finału. Każda runda ma osobne zasady, a punkty z poszczególnych rund sumują się. Zmaganiom zawodników kibicuje publiczność w studiu. Nagrodami są tytuł Giganta Nauki oraz 20 tysięcy złotych.

Teleturniej prowadzi Łukasz Nowicki, znany widzom TVP m.in. z programów „Postaw na milion” czy „Pytanie na śniadanie”.

Do każdego odcinka prowadzony jest publiczny nabór – zgłaszać mogą się wszyscy chętni, warunkiem jest ukończenie 18 lat. Osoby uczestniczące w eliminacjach rozwiązują test wiedzy z dziedziny prezentowanej  w danym odcinku. Na tej podstawie wyłanianych jest pięciu uczestników.

Oto pełna lista tematów dla jesiennej edycji Gigantów Nauki: „Podbój kosmosu”, „Nobliści”, „Ignacy Łukasiewicz, od lampy naftowej do napędu elektrycznego”, „Wielkie epidemie”, „Tajemnice polskich lasów”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Klimat i meteorologia”, „Energia odnawialna”, „Mózg i jego tajemnice”, „Układ słoneczny”, Mikołaj Kopernik”, „Ginące gatunki”.

Giganci Nauki - teleturniej

 

Więcej informacji:

 

Opracowanie: Krzysztof Czart

Źródło: TVP

 

Reklama